fbpx

Propozycje OOK na luty

ook luty

Prezentujemy propozycje kulturalne  Obornickiego Ośrodka Kultury na miesiąc luty 2016. Przeczytajcie co w OOK będzie "grało".

Założycielką zespołu „Domowe Melodie” jest Justyna Chowaniak  autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i pianistka a do współpracy zaprosiła Staszka Czyżewskiego grającego na kontrabasie i akordeonie oraz Kubę Dykierta grającego na perkusji i gitarze. Zespół powstał w 2012 roku. Tworzą muzykę alternatywną, lo-fi, avant pop, folk miejski i muzykę akustyczną. Utwory zespołu cechuje melodyjność, prostota i bogate w kontekst teksty utworów. Występowali między innymi na: Halfway Festival  w Białymstoku /2013rok/, festiwalu Heineken Open’er w Gdyni /2013rok/ czy SLOT Art Festival w Lubiążu /2015rok/. W dorobku zespół ma dwa albumy, z 2012roku debiutancki „Domowe Melodie” i wydany w 2014roku album pod tytułem „3”.

Na koncert zapraszamy 6 lutego 2016 roku na godzinę 19.00, bilety w cenie 30zł i 35zł -  sala widowiskowa OOK

Pożegnanie karnawału zwane ostatkami, zapustami, śledzikiem a w Wielkopolsce podkoziołkiem to najczęściej zabawa taneczna. Zabawę tą organizowano we wtorek przed Środą Popielcową ale ze względów praktycznych obecnie odbywa się ona najczęściej w ostatnią sobotę przed Wielkim Postem. Tegoroczny krótki karnawał będziemy żegnali pod hasłem „Taneczne Walentynki”. Profesjonalną oprawę muzyczną gwarantuje ciągle w znakomitej formie DJ Krzysztof Tecław . W programie imprezy oprócz dobrej muzyki wyśmienite menu oraz inne atrakcje które niech zostaną tajemnica.

Na zabawę zapraszamy 6 lutego 2016 roku na godzinę 20.00 bilet wstępu 50zł/od osoby/ - sala kameralna OOK

Tradycją stały się karnawałowe koncerty Obornickiej Orkiestry Dętej. Tegoroczny koncert nosi tytuł  „Inspiracje Filmowe”. Należy zaznaczyć że w każdym koncercie poza utworami już wykonywanymi prezentowane są nowe opracowania. W tym roku z pewnością usłyszymy dużo muzyki filmowej. Obornicka Orkiestra Dęta od 1997roku prowadzona przez Krzysztofa Wargułę dyrygenta, kompozytora, instrumentalistę  rozrosła się do kilkudziesięcioosobowego zespołu. Występy orkiestry ubogacane są przez układy marszowe  zespołu tamburmajorek.

Na koncert zapraszamy 7 lutego 2016 roku na godzinę 17.00, wstęp wolny - sala widowiskowa OOK

Miyako Arishima pochodzi z japońskiego Kumamoto. Ukończyła Toho Gakuen School of Music. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego  w Bydgoszczy. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych w Japonii oraz konkursów chopinowskich w Azji. W 2011 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. Koncertowała między innymi z Symfoniczną Orkiestrą Kyusyu, Filharmoniczną Orkiestrą Sendai a także z Krakowską Orkiestrą Kameralną.

Miyako płynnie mówi po polsku, w Bydgoszczy  czuje się prawie jak w domu, lubi polskie wiersze, ogląda stare polskie filmy i uwielbia spacery. Miyako w Obornikach zagra utwory F. Chopina.

Na recital zapraszamy 14 lutego 2016 roku na godzinę 17.00, bilety w cenie 25,00zł – sala widowiskowa OOK

Kortez a właściwie Łukasz Federkiewicz pochodzi z Iwonicza. W szkole muzycznej uczył się gry na pianinie i puzonie. Zainspirowany muzyką graną przez Clrenca Greenwooda zaczyna grać na gitarze. W kwietniu 2014roku Kortez podpisuje kontrakt płytowy i rozpoczyna współpracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Dzięki dziennikarzowi muzycznemu Piotrowi Stelmachowi utwory Korteza trafiają do radiowej Trójki, a na Liście Przebojów Trójki znalazły się utwory „Zostań” i „Od dawna już wiem”. W marcu 2015 roku artysta wydaje pierwszą EP-kę – „Jazzboy Session EP” a 25 września tegoż roku ukazuje się debiutancka płyta pod tytułem „Bumerang”.

„Kortez jako twórca jest mieszaniną bluesmana, songwritera, wokalisty popowego, introwertyka i szczerego faceta w dobrych proporcjach. Aranżacje jego utworów często się rozwijają – z minimalistycznych do bogatszych, ale nigdy przesadnie, zawsze w pewnych ramach powściągliwości. To sprawia, że zaczynamy zwracać uwagę na niuanse: echa, krótkie motywy instrumentalne w tle, podkreślony bit.”  Kaśka Paluch – dziennikarka muzyczna

Na koncert zapraszamy 28 lutego 2016 roku na godzinę 18.00, bilety w cenie 38zł – sala widowiskowa OOK

Bliższe informacje, rezerwacja oraz zakup biletów w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury  tel. 61 29 61 424 / 605 600 494