fbpx

Grudzień w O.O.K.

aga m

Mimo że grudzień kojarzy nam się z pięknym zimowym krajobrazem oraz niepowtarzalnym klimatem Świąt Bożego Narodzenia Obornicki Ośrodek Kultury przygotował kolejną porcję imprez właśnie na ten miesiąc.

5.12 sobota Pod hasłem „Elegancja, wdzięk i humor sprzed lat” dwóch doskonale znanych muzyków Marcin Samolczyk i Witek Żuromski przygotowali koncert oparty na dorobku literackim Mariana Hemara, Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu znajdą się między innymi piosenki bardzo popularne w latach 30tych, 40tych i 50tych poprzedniego wieku. Przytoczmy kilka tytułów: „Może kiedyś innym razem”, „Żebyś ty wiedziała”, „Puk, puk, puk” czy  „Miasteczko cud”.  W koncercie wystąpią poza wspomnianymi wyżej Marcinem Samolczykiem i Witkiem Żuromskim Robert Stachowiak oraz Magdalena Frąszczak.

Zapraszamy do O.O.K. 5.grudnia  na godzinę 18.00. Wstęp wolny.

6.12 niedziela  W koncercie pod tytułem „Roratnio i świątecznie” usłyszymy Chór Dziewczęcy „SKOWRONKI”. Za pulpitem dyrygenckim stanie Alicja Szeluga a akompaniować będą Beata Polak na instrumentach perkusyjnych oraz  Czesław Łynsza na pianinie. Chór działa przy Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu. Chór założony został w 1950 roku przez  Mirosławę Wróblewską. Przez wiele lat działalności zespół zaśpiewał setki koncertów, występował w wielu krajach europejskich. Obecnie wybiera się na tourne do Stanów Zjednoczonych i wystąpi tam w nowojorskiej Carnegie Hall, ale wcześniej (6.grudnia) zaprasza do kościoła farnego w Obornikach na godz. 16.30.

12.12 sobota  „PROJECT STORM vol.2” co w dowolnym tłumaczeniu znaczy „burzowy projekt część 2” to tytuł  koncertu muzyki Thrash-metal i Death-metal. Gatunki te zostały wyodrębnione jako odłamy heavymetalu w latach 80tych poprzedniego wieku. Za twórcę gatunku Death-metal uznaje się Jeffa Becerra, natomiast podwaliny gatunku Thrash-metal stworzył zespół „Black Sabbath” a pierwszą płytę nagrał zespól „Metallica”.

W koncercie wystąpią następujące zespoły: „Unsaint” z Warszawy, „Mepharis” i „Remorseless” z Poznania oraz „The Rising Storm” z Obornik. „The Rising Storm”  pełnić będzie rolę gospodarza, a w skład zespołu wchodzą:

  • Jeremiasz Baum  perkusja
  • Kamil Sell  gitara basowa
  • Marcin Gronowski  gitara
  • Michał  Partyka  gitara
  • Marcin Kaźmierski  śpiew

Jak zapowiadają muzycy będzie ostro i metalowo ale mimo to zapraszają do O.O.K. 12.grudnia  na godzinę 19.00  „wjazd” 5zł.

13.12 niedziela Kolejną porcję dobrego humoru zapewni nam występ kabaretu „CIACH”. Kabaret pochodzi z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, a założony został w 1994 roku przez ówczesnych studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Obecnie grupa występuje w składzie: Małgorzata Czyżewska, Tomasz Kowalski, Leszek Jenek oraz Mateusz Czechowski. Kabaret odnosił sukcesy na wielu przeglądach i festiwalach choćby wymienić: Mazurskie Lato Kabaretowe „MULATKA”, Rybnicka Jesień Kabaretowa „RYJEK” czy Przegląd Akademickich Kabaretów

Amatorskich „PaKA”. Jak mówią o sobie: „są młodzi duchem i bogaci doświadczeniem”. W ich występach dobry poziom literacki łączy się ze satyrycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków.

Zapraszamy do O.O.K. 13 grudnia na godzinę 17.00. Bilety w cenie 30zł/35zł  do nabycia w sekretariacie ośrodka.

13.12 niedziela  Agata Niedzielska jest uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Jak mówi sama o sobie „Muzyka była obecna w moim życiu od zawsze, śpiewałam zawsze, już jako dziecko potrafiłam zaśpiewać zasłyszaną melodię bez większych trudności. Pierwsze brawa otrzymałam od sąsiadki która przypadkowo usłyszała moje śpiewanie”.

W czasach szkoły podstawowej i gimnazjum niewątpliwym talentem Agaty zajęły się nauczycielki muzyki Panie Magdalena Ruks i Arleta Zmyślińska, Jako licealistka Agata uczęszcza w zajęciach Sobotnich Warsztatów Wokalnych prowadzonych przez Pana Mariana Żurowskiego. O swoich nauczycielach muzyki mówi „moi przewodnicy po świecie muzycznym”. Mimo młodego wieku Agata uczestniczyła już w kilku liczących się przeglądach muzycznych między innymi w: Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej w Drezdenku, Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Krakowie, Przeglądzie Piosenki  Rosyjskiej w Poznaniu czy Powiatowym Przeglądzie Młodych Talentów „Microfonia” w Obornikach. Udziały w tych imprezach obfitowały nagrodami i wyróżnieniami. Agata jest członkiem zespołu wokalnego „Sing Simile” działającego przy Obornickim Ośrodku Kultury a ponadto gra w Obornickiej Orkiestrze Dętej na saksofonie.

Do udziału w swoim recitalu pod tytułem „Kalejdoskop mojego życia” Agata  zaprosiła między innymi: Dajanę Runowską, Natalię Łaszczewską, Jeremiasza Bauma, Jakuba Kozę, Weronikę Siwecką i najmłodszą uczestniczkę  Sobotnich Warsztatów Wokalnych Kornelię Maślankę. Ponadto będą i zagrają znani muzycy: Michał Szóstek, Leszek Muth, Krzysztof Warguła i inni.

Do Sali Kameralnej O.O.K. zapraszamy 13.grudnia na godzinę 18.00. Wstęp wolny.