fbpx

Oborniki. Pierwszy weekend listopada w O.O.K.

ook listopad

„Muzyczne Zaduszki” stały się już tradycją w Obornickim Ośrodku Kultury. W koncertach pod tym hasłem odbywających się w listopadzie wspominamy twórczość artystów zasłużonych dla polskiej kultury których niestety nie ma już wśród nas.

W latach ubiegłych wspominaliśmy dorobek między innymi Agnieszki Osieckiej czy Krzysztofa Klenczona. Tym razem twórcy koncertu czyli Marcin Samolczyk i  Lech Faron wzięli na warsztat dorobek Jeremiego Przybory.

Jeremi Przybora /1915-2004/ polski poeta, pisarz, aktor, satyryk oraz współtwórca /wraz z Jerzym Wasowskim/  telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów” i „Kabaretu Jeszcze Starszych Panów” oraz radiowego teatrzyku „Eterek”. Jeremi Przybora przez wiele lat związany był z Polskim Radiem, był też lektorem Polskiej Kroniki Filmowej.  A oto tytuły kilku piosenek do których teksty napisał Jeremi Przybora : „Antonina” z rep. zespołu „Test”, „Deszcz” i „Nie mówmy że to miłość” z rep. Marii Koterbskiej, „Ja dla pana czasu nie mam” i „Jak pan mógł” z  rep. Hanny Banaszak czy „Ja pana ze sobą zabiorę” która wykonywana była przez Kalinę Jędrusik i Magdę Umer.

 W tegorocznych  „Muzycznych Zaduszkach” poza twórcami koncertu wystąpią: Magdalena Frąszczak, Agata Niedzielska, Dajana Runowska, Robert Stachowiak oraz zespół „Tacy Sami”.

 Do Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach zapraszamy dnia 7 listopada b.r. na godzinę 18.00, oraz do Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole dnia 8 listopada b.r. na godzinę 17.00.

Już dnia następnego czyli 8 listopada na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury zagości „Old Spise Girls czyli Babski Kabaret” . Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska oraz Emilia Krakowska. Te trzy wspaniałe aktorki wchodzą w skład „Babskiego Kabaretu”. 

To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, pełen zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji.
Program oparty na tekstach Marii Czubaszek, Mariana Hemara i Zbigniewa Korpolewskiego oraz klasyków z Julianem Tuwimem na czele sprawia, że widownia zawsze pęka ze śmiechu.
Ponad półtoragodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie przyjemnego popołudnia a obsada gwarantuje, że ze spektaklu wyjdziemy usatysfakcjonowani i rozbawieni. 

Na spektakl zapraszamy do O.O.K. dnia 8 listopada na godzinę 17.00. Bilety w cenie 30/35zł.