fbpx

Młodzi wokaliści śpiewają dla Sybiraków.

IMG 2429m

Powołany na I zjeździe  w 1999roku Klub Pawłodarczyka skupia Sybiraków i jest przykładem kultywowania pamięci osób doświadczonych przez zesłanie na Sybir. Prezesem klubu jest Wincenty Dawojna. Przez ponad 15 lat działalności klub zrealizował szereg cennych inicjatyw.

Cyklicznie członkowie klubu spotykają się w okresie letnim na krótkim turnusie w Rewalu. Spotkania nad morzem są bardzo cenione przez członków klubu.

Mile widzianym elementem tych nadmorskich spotkań są występy zespołu wokalnego „Sing Simile” działającego przy Obornickim Ośrodku Kultury. Członkowie zespołu śpiewali dla Sybiraków już nie raz i nadal są zapraszani. W tym roku w Rewalu  zaśpiewają : Agata Niedzielska, Paulina Walczak,  Patrycja Zenger, Natalia Łaszczewska, Daniel Dobiegała, Maria Bukowska i Aleksandra Leśnicka.

Zespół działa przy O.O.K.  od 2004 roku a prowadzony jest przez emerytowanego nauczyciela muzyki, wspaniałego pedagoga i niestrudzonego orędownika muzycznego wychowania młodzieży Pana Mariana Żurowskiego.

Tegoroczny występ z pewnością będzie kolejną dobrą wizytówką działalności Obornickiego Ośrodka Kultury.

                                     /ilustracja filmowa i fotograficzna- archiwum O.O.K./