fbpx

Co nowego w Obornickim Ośrodku Kultury.

ook

W najbliższą niedzielę (19.04) o godzinie 19.00 już po raz czternasty odbędzie się koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „PRZYJACIEL”. Stowarzyszenie działa ponad 20 lat na którego czele dzielnie trwa Pani Aldona Ból. Od 2002 roku  przy stowarzyszeniu działa zespół wokalny „TACY SAMI” prowadzony przez Pana Lecha Farona.  

„Tacy Sami” będą gwiazdą koncertu na który wstęp jest wolny. Jednym z punktów programu będzie aukcja rękodzieła. Członkowie stowarzyszenia liczą na hojność i wsparcie swojej działalności.

Kolejną już tradycyjną imprezą będzie koncert pod hasłem „Jesteśmy Stąd”. Ideą tego cyklu jest promowanie artystów  z naszego najbliższego środowiska. Koncert ten na dobre osadził się w kalendarzu cyklicznych imprez O.O.K., a to w dużej mierze za sprawą  „spiritus movens” przedsięwzięcia Marcina Samolczyka.

Tegoroczny koncert poświęcony jest przedwcześnie zmarłemu Lechowi Czabanowi, animatorowi kultury obornickiej w latach 70tych i 80tych poprzedniego wieku, założycielowi zespołu instrumentalno-wokalnego „UBODZY KREWNI”.

W koncercie udział wezmą: Alina Forysiak,  Renata Wrzeszcz, Lech Faron, Marcin Samolczyk, Witold Żuromski, Magdalena Frąszczak, Jeremiasz Baum i inni.

Jak donoszą źródła dobrze poinformowane na koncercie zostanie przyznane kolejne wyróżnienie „Artysta Stąd”. Wyróżnienie to Kapituła przyznaje osobom zasłużonym dla kultury obornickiej. W poprzednim roku wyróżnienie otrzymał Lech Czaban a kto w tym roku dostąpi tego zaszczytu? Dowiemy się na koncercie 26 kwietnia. Początek imprezy godzina 17.00.(wstęp wolny)

ZAPRASZAMY!!!

przyjaciel 2015

PLAKAT LECH