Przejdź do głównej treści

Konkurs recytatorski OOK "Wiosna Miłosna"

| eoborniki.pl za OOK | Zapowiedzi kultura

Konkurs recytatorski w OOKObornicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie "Wiosna Miłosna" dotyczący prezentacji recytatorskich.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Recytacje będą miały miejsce 29 kwietnia w OOK. Regulamin przedstawiamy poniżej.

 

CELE

- Rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

- Poszukiwanie nowatorskich interpretacji współczesnych tekstów literackich.

- Rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

ZASADY UDZIAŁU

1.W prezentacjach mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, którzy

w wyznaczonym terminie, indywidualnie lub za pośrednictwem instytucji zgłaszającej

(szkoła, ośrodek kultury, świetlica), prześlą kartę uczestnika.

2. Osoby niepełnoletnie zgłasza opiekun (nauczyciel, instruktor, rodzic).

3. Uczestnik prezentacji przygotowuje jeden utwór powstały w XX lub XXI wieku.

4. Wybrany tekst (poezja lub proza) musi opowiadać o miłości.

5. Przy doborze repertuaru należy kierować się następującymi kryteriami:

- zgodność z wymogami formalnymi (tematyka, czas powstania utworu);

- wartości literackie i artystyczne tekstu;

- dostosowanie do możliwości wykonawczych i wieku recytatora.

6. Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.

7. Podczas przygotowań należy zwracać uwagę na:

zrozumienie treści, naturalność wypowiedzi, dykcję, prawidłową interpretację.

8. Wykorzystanie rekwizytów oraz ruch sceniczny są niedopuszczalne.

ZWYCIĘZCY

Jury powołane przez organizatorów, któremu przewodniczyć będzie Agnieszka Różańska, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, przyzna GRAND PRIX prezentacji oraz 3 WYRÓŻNIENIA.

TERMINY

PREZENTACJE

29 kwietnia 2014 r. (wtorek) / Obornicki Ośrodek Kultury

15:30 część konkursowa

17:45 miniwarsztaty recytatorskie z Agnieszką Różańską

18:15 przerwa (obrady jury, podwieczorek, chwila relaksu przy muzyce)

19:00 gala finałowa - ogłoszenie werdyktu, występ laureatów oraz recital Agnieszki Różańskiej

Karty uczestnika (maksymalnie 3 zgłoszenia z placówki), należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 4 kwietnia 2014 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Recytatorów zapraszamy na bezpłatne konsultacje z doświadczonym instruktorem, Marią Kromolicką, które odbędą się 15 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 w OOK (chęć udziału należy zaznaczyć w karcie zgłoszenia).

Więcej informacji na temat konkursu znajdzieci na stronie OOK - kliknij.


Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach oraz PAN Biblioteka Kórnicka zapraszają na konferencję pt. „Piotr Wedelicki z Obornik – lekarz królewski i bibliofil doby renesansu”, która odbędzie się dniach 29-30 października 2025 r.
31 października w Rogozińskim Centrum Kultury zabrzmi blues, soul i rock w najlepszym wydaniu. Na scenie wystąpi Joanna Dudkowska Band & Chuc Frazier z koncertem „Dla tych, którzy odeszli” – pełnym emocji wspomnieniem największych muzycznych ikon.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki zaprasza na warsztaty tkackie, które odbędą się w ramach projektu „Pradziejowa biblioteka”.
Sara Frankiewicz i Kinga Buczek umilą piątkowy i sobotni wieczór w OOK. Zapraszamy na Cafe Cooltura.
Rogozińska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Andrusem. Okazja do wysłuchania barwnych opowieści nadarzy się 19 listopada.
Obornicka biblioteka zaprasza młodych czytelników na spotkanie z dinozaurami! Na kolejne spotkanie tematyczne czytelnia zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat wraz z opiekunami.
Już w niedzielę, 28 września 2025 r., w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbędzie się coroczny Festyn Młynarski. To wydarzenie, które łączy historię młynarstwa z bogatym programem artystycznym, warsztatami rękodzielniczymi oraz strefą pełną atrakcji dla całych rod…