Przejdź do głównej treści


Leśnicy zapraszają na festyn LASOM PRZYJAZNY

| MP | Zapowiedzi kultura

W sobotę pierwszy raz w historii Dni Obornik odbędzie się festyn organizowany przez leśników z wielkopolski. Festyn LASOM PRZYJAZNY rozpocznie się o godzinie 11:00 – zapraszamy.

Praca leśników jest często owiana wieloma stereotypami lub  mylnymi wyobrażeniami, jak naprawdę wygląda, jak hodują, chronią i użytkują las, tego wszystkiego dowiecie się w sobotę 22.06.2013 na obornickim Rynku.

W programie imprezy będą pokazy maszyn leśnych, pokaz pracy pilarką, występy sygnalistów,  konkursy i prezentacje. W tym dniu na Rynku zrobi się zielono. Dla dzieci przygotowano namiot edukacyjny, gdzie będzie można zbudować własny domek z drewna, co bardziej sprawni synowie będą mogli nauczyć swoich tatusiów jak wbija się gwoździe w bal drewna. W czasie festynu prowadzony będzie konkurs wiedzy o lasach.

Szereg atrakcji uzupełnią występy sygnalistów, zespołu Gryzzly’s Band, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wabiarza. Oborniccy myśliwi zapraszają do prezentacji swoich Kół Łowieckich , będzie można skosztować dziczyznę.   Kulminacyjnym punktem programu będzie wręczenie Tytułu Lasom Przyjazny oraz wyróżnień. Wyróżnienia otrzymają organizacje i osoby z naszych terenów angażujące się na rzecz ochrony i poszanowania lasów, największego bogactwa ZIEMI OBORNICKIEJ.

Program festynu:

Godzina

Punkt programu

11:00 -11:10

otwarcie festynu, sygnaliści TL Goraj

11:10 -11:30

Występ i prezentacja TL w Goraju

11:30 – 12:00

Pokaz maszyn leśnych

12:00 – 12:30

Występ zespołu Gryzzly`s Band

12:30 – 13:00

Występ szkoły SP4

13:o0 – 13:40

Pokaz Stihl Timbersport

13:40 – 14:00

Pokaz wabienia zwierzyny

14:00 – 14:20

uroczyste wręczanie wyróżnień i statuetki Lasom Przyjazny w oprawie sygnalistów z TL w Goraju

14:30 – 15:40

Wręczenie podziękowań przez Myśliwych Obornickich w oprawie sygnalistów z TL w Goraju

14:40 – 15:15

Pokaz maszyn leśnych

15:20 – 15:50

Występ zespołu Gryzzly`s Band

16:00 – 16:15

Ogólnopolska akcja Policji

16:15 – 16:30

Pokaz wabienia zwierzyny

16:30 – 16:50

Występ i prezentacja TL w Goraju

17:00

zakończenie festynu Lasom Przyjazny

Majątki Wielkopolskie to seria wydawana przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno‑Spożywczego w Szreniawie, dokumentująca dawną architekturę dworską, folwarki i majątki ziemskie w różnych częściach Wielkopolski. Dotychczas ukazało się dziesięć tomów, a każdy poświęcony jest innemu powiatowi…
Magia świąt, ponadczasowa historia i spotkanie z Mikołajem – tak zapowiada się rodzinny spektakl „Opowieść wigilijna”, który już 20 grudnia zawita do Domu Kultury w Objezierzu.
„Wieczory Objezierskie” wracają z ognistą propozycją. 30 listopada 2025 r. Dom Kultury w Objezierzu wypełnią brzmienia flamenco w wykonaniu zespołu Danza del Fuego.
Już 6 grudnia spotkamy się na świątecznym jarmarku w Rogoźnie. Na gości czeka mnóstwo muzyki, atrakcji i zimowej atmosfery! 
GOK Ryczywół zaprasza 22 listopada 2025 r. na stand-up Tomka Nowaczyka z najnowszym programem „Głowa wolnodojrzewająca”.
Centrum Kultury w Rogoźnie zaprasza na koncert „Od Wiednia do Paryża”, w którym zabrzmią najważniejsze europejskie klasyki oraz musicalowe przeboje.
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza 22 listopada 2025 r. na koncert Fryderyki Warguły z zespołem. Wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej o godz. 18:00.