Przejdź do głównej treści

"Pierdoły o..." Kąpielisku i młynie Dahlmana

| Mieczysław Kurzawa | Zapowiedzi kultura

Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej zaprasza w piątek 8 lutego o  godz.18.00 do Biblioteki Miasta i Gminy / ul. Kopernika / na kolejne spotkanie z cyklu „PIERDOŁY O…..”.

Uczestnicy „PIERDOŁ..” wspominali już świąteczne, rodzinne przysmaki / wiele aktualnie zapomnianych/ ,wspominali  dawne OBORNIKI, pierwsze spotkanie z nimi, a teraz Towarzystwo zaprasza na rozmowę o dawnych kąpieliskach i rejonie młyna nad Wełną.

Wspomnienia  poprowadzi jak zwykle GRZEGORZ JANKOWSKI. Spotkania są nagrywane I filmowane i znajdują się w zbiorach biblioteki dla przyszłych pokoleń .Uczestników spotkania prosimy o zabranie zdjęć i innych dokumentów z historii rodziny, Obornik ,zakładu pracy, Organizatorzy na miejscu skanują /kopiują / dokładają do zbioru cyfrowego.

Jeśli ktoś ma pamiątkowe przedmioty organizatorzy zrobią odręcznie zdjęcia.

Już 6 września (sobota) w godzinach 13:00–21:00 spotykamy się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, by wspólnie świętować i integrować się międzypokoleniowo! - informuje strona rogozińskiego urzędu.
Rynek w Obornikach ponownie rozbrzmiewa muzyką – a my szykujemy się na kolejne spotkanie z kulturą pod gołym niebem. Do Obornik przyjeżdża gwiazda światowej sławy – Urszula Dudziak wraz z córką Miką Urbaniak.
Lato w Obornikach nabierze nowego, muzycznego wymiaru. Już 26 lipca na Rynku wystartuje cykl koncertów plenerowych „Letnie Konstelacje Dźwięków”, który przez kolejne sobotnie wieczory będzie przyciągać mieszkańców i gości wyjątkowymi brzmieniami.
Już w piątek, 9 sierpnia 2025 r., Park Obornickiego Ośrodka Kultury po raz kolejny stanie się muzycznym sercem miasta. W ramach wydarzenia „Gwiazdy w Parku” na plenerowej scenie wystąpią dwie wyjątkowe osobowości polskiej muzyki młodego pokolenia – Wiktor Dyduła i FANKA (Anna Wójcik).
Summer Beach Revolution to nowa jakość i świeży klimat na muzycznej mapie regionu, dzięki współpracy Summer Revolution Festivals z Rogozińskim Centrum Kultury. To nie zwykła impreza — to prawdziwa SUMMER BEACH REVOLUTION!
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu MAŁA CZARNA, który odbędzie się w sobotę, 20 lipca o godz. 17:00 w klimatycznym otoczeniu parku przy Młynie Dahlmanna.
W najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 17:00, zapraszamy Was serdecznie do malowniczego parku przy młynie Dahlmanna, gdzie odbędzie się kolejna edycja naszej muzycznej serii MAŁA CZARNA!