Przejdź do głównej treści

"Lukrowany pierniczek" w niedzielę w Obornickim Ośrodku Kultury

| Łukasz | Zapowiedzi kultura
fot. fb.com/Co dwie sztuki

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "Lukrowany pierniczek". Komedię będzie można zobaczyć 1 grudnia.

"Lukrowany pierniczek" to odprężające połączenie spektaklu obyczajowego z elementami komedii. W starym domu w środku lasu, wraz z nastoletnią córką, mieszka Janek - owdowiały pisarz, którego życie, zdawać by się mogło, z dnia na dzień straciło sens. Tęskniąca za miastem pełnym rozrywek oraz rówieśnikami Dobrochna, za wszelką cenę próbuje ratować ojca pogrążającego się w coraz większym marazmie. Gdy jej starania spełzają na niczym, wzywa na pomoc wuja, który stanowi jej ostatnią deskę ratunku.

Czy pewny siebie, kochający życie Michał, będzie potrafił na nowo wskrzesić w Janku nadzieję? Tak mu się wydaje, dopóki na jego drodze nie stanie pełna żalu Zosia, gospodyni Janka, której język jest nie mniej ostry, niż noże używane przez nią w kuchni. Jeden dom, czworo ludzi i cztery życia splecione ze sobą tak ciasno, że trudno rozróżnić kto ma rację, a kto się myli. Rozpadająca się leśniczówka, w której żadne z nich nie chce być, ale też nie może opuścić... I to nie z powodu zła czającego się w lesie, a z pretensji wylewających się z duszy.

O godzinie 16:00 otwarcie kawiarni (do każdej kawy lub herbaty ciasteczko gratis). 17:00 - rozpoczęcie spektaklu.
Obsada: Janek - Karol Walerowicz, Dobrochna - Emilia Sibrecht, Michał - Mikołaj Wołochowicz, Zosia - Marlena Konieczna
Scenariusz i reżyseria: Marlena Konieczna

Bilety można nabyć w kasie OOK lub przez stronę bilety24.pl 

O spektaklu wypowiedzieli się dla TV PROART sami artyści:

Już w piątek, 9 sierpnia 2025 r., Park Obornickiego Ośrodka Kultury po raz kolejny stanie się muzycznym sercem miasta. W ramach wydarzenia „Gwiazdy w Parku” na plenerowej scenie wystąpią dwie wyjątkowe osobowości polskiej muzyki młodego pokolenia – Wiktor Dyduła i FANKA (Anna Wójcik).
Summer Beach Revolution to nowa jakość i świeży klimat na muzycznej mapie regionu, dzięki współpracy Summer Revolution Festivals z Rogozińskim Centrum Kultury. To nie zwykła impreza — to prawdziwa SUMMER BEACH REVOLUTION!
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu MAŁA CZARNA, który odbędzie się w sobotę, 20 lipca o godz. 17:00 w klimatycznym otoczeniu parku przy Młynie Dahlmanna.
W najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 17:00, zapraszamy Was serdecznie do malowniczego parku przy młynie Dahlmanna, gdzie odbędzie się kolejna edycja naszej muzycznej serii MAŁA CZARNA!
Zapraszamy na IV Piknik Historyczny w Rożnowie, jest to impreza o charakterze rodzinnym, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób.
Made in Poland, Szklana menażeria i Moralność Pani Dulskiej będzie można zobaczyć w sobotnie i niedzielne popołudnie w Obornickim Ośrodku Kultury. 3 spektakle wystawi Grupa DraMatura. 
W piątkowe popołudnie rozpocznie się IV Festiwal Literackie Objezierze. Na uczestników wydarzenia czeka wiele ciekawych spotkań!