Skip to main content

Topienie Marzanny w Jaraczu

| Marcin | Zapowiedzi kultura

Kolejny raz w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbędzie się inscenizacja obrzędu topienia Marzanny. Impreza odbędzie się 17.03.2024 od godziny 11:00.

Cykl imprez rozpocznie się o godzinie 11.00 występem zespołu Poligrodzianie i zaprezentowaniem najbardziej znanych tańców lodowych. Po zapoznaniu się z historią obrzędu topienia Marzanny uczestnicy zabawy rozpoczną przygotowywanie marzan. Do konstrukcji marzan wykorzystywane będą naturalne elementy. Organizatorzy proszą, aby nie przywozić ze sobą żadnych ubrań do przyozdobienia.

Podczas imprezy odbędzie się pokaz klasycznych samochodów, które zaprezentują członkowie Klubu Stare Ale Jare. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Zwyczajem towarzyszącym imprezie „Marzanna” jest wspólne ognisko. Po części obrzędowej będzie możliwość skorzystania z rozpalonych ognisk, zachęcamy zatem do zabrania ze sobą kiełbasek i innego prowiantu, aby móc rodzinnie biesiadować. Udostępnione zostaną kijki do kiełbasy.

Bilety na wydarzenie dostępne na miejscu (kasa biletowa znajdować się będzie przy głównej, drewnianej bramie umożliwiającej wejście do muzeum) lub ONLINE (ToBilet)
Cena biletów:
ULGOWY: 6 ZŁ
NORMALNY: 8 ZŁ
RODZINNY: 16 ZŁ

Dla osób posiadających bilet zakupiony przez stronę internetową otwarte będzie DRUGIE wejście (znajdującym się przy muzealnym parkingu obok Domu Młynarza).

Plan spotkania:
11:00- przywitanie gości – przedstawienie planu imprezy, zasady bezpieczeństwa oraz poinformowanie o nagrywaniu, oraz robieniu zdjęć
11:15- występ pod wiatrakiem zespołu Folklorystycznego Poligrodzianie
12:00- opowieść o zwyczaju Marzanny
12:15- rozpoczęcie wykonywania marzann
13:00- wspólne zdjęcie pod wiatrakiem i wiosenny przemarsz nad rzekę
13:15- topienie marzann
13:30- konkursy i zabawy oraz ognisko
15:00- zakończenie imprezy.

Adam Woronowicz w OOK

Na kanapie dla gwiazd w OOK zasiądzie doskonały aktor Adam Woronowicz. 

Miksuj styl

MIKSUJ STYL to pierwsza edycja imprezy zaproponowana przez OOK, łączącej gatunki muzyczne. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści.

"Nago w kisielu" w OOK

Niedzielny wieczór można spędzić na wesoło i kulturalnie w OOK. Na scenie domu kultury zaprezentowana będzie komedia „Nago w kisielu” w wykonaniu Teatru Jedyny Taki.

Orgasmatron + 4Szmery w OOK

Na scenie OOK w Obornikach 15 marca wystąpią dwie fenomenalne super grupy: Orgasmatron - grupa hołdująca twórczości Lemmyego Kilmistera i formacji Motörhead, złożona ze znakomitości polskiej sceny rockowo-metalowej.

DREAMS – SPEKTAKL TEATRU TAŃCA KONCEPT

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl. Tym razem widownia uda się w podróż w marzenia.

XXIX Ognisko pod dębem Przemysł II

Ponownie zapłonie ognisko pod Dębem Przemysła II w Marlewie, spotkanie upamiętniające śmierć króla Przemysła II odbędzie się 10.02.2024, o godzinie 14:00

Ladies Italian Night, czyli 8 marca w OOK!

Na długo wyczekiwany Babski Wieczór Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do włoskiej winnicy!