Skip to main content


XXIX Ognisko pod dębem Przemysł II

| Marcin | Zapowiedzi kultura

Ponownie zapłonie ognisko pod Dębem Przemysła II w Marlewie, spotkanie upamiętniające śmierć króla Przemysła II odbędzie się 10.02.2024, o godzinie 14:00

Celem tego wydarzenia jest upamiętnienie śmierci króla Przemysła II, która miała miejsce w dniu 8 lutego 1296 roku w Rogoźnie . Organizatorami ogniska są: Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie, Rogozińskie Centrum Kultury oraz rogozińskie koło Ligi Ochrony Przyrody.

W trakcie spotkania odbywa się rekonstrukcja wydarzeń z XIII wieku oraz pokazy walk średniowiecznych wojów i rycerzy z wykorzystaniem odpowiadającego epoce uzbrojenia.

W najblizsza sobotę, 25.05.2024 odbędzie się w Jaraczu "Dzień seniora nad Wełną". Impreza zaplanowana jest od godziny 9:00 do 16:00.
Obornicki Ośrodek Kultury budując efekt napięcia, sukcesywnie publikuje informacje na temat tegorocznych Dni Obornik, które jak już wiemy, odbędą się :).
Zapraszamy na integracyjną imprezę odbywająca się w OOK, w której czasie zbierane będą pieniądze na leczenie Filipa Namysłowskiego.
Według informacji z OOK zostały już ostatnie bilety na platformach internetowych! To będzie, specjalny koncert stworzony dla Obornickiego Ośrodka Kultury, warto tam być!!
Wieczór autorski Joanny Bonowicz, autorki książki „To lato będzie inne” w OOK.
 Wiosenna dawka energii w ramach kolejnego Cafe Cooltura w OOK 26.04.2024.
Kolejny raz w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbędzie się inscenizacja obrzędu topienia Marzanny. Impreza odbędzie się 17.03.2024 od godziny 11:00.