Skip to main content

OOK zaprasza ?

| MP | Zapowiedzi kultura

Zachęcamy do skorzystania z oferty obornickiego Ośrodka Kultury. Szczegóły najbliższych wydarzeń zdradza dyrektor OOK Adam Krasicki.

No i przyszła jesień, ale to nie powód do zmartwień. Zwłaszcza, że w Obornickim Ośrodku Kultury przewidzieliśmy na sezon jesienny szereg interesujących koncertów. Jeszcze w październiku koncert Agaty Michalik "Barwy polskiej piosenki" (21.10.23 godz. 18:00), Pani Agata, pochodząca z Polski Południowej, mieszka w Obornikach, już od kilku lat brała udział w kilku naszych projektach. Ma wspaniały głos i myślę, że spotkanie z nią będzie interesującym przeżyciem.

Także w październiku "Szlagierowy zawrót głowy" (28.10.23, godz. 17:00), coś dla wielbicieli tV Silesia, w koncercie wystąpi m.in. bardzo popularny Michał Szołtysek.

Początek listopada to tradycyjnie Zaduszki muzyczne (5.11.23, godz. 17:00) Koncert przygotowują Marcin Samolczyk, Marzena Osiewicz i Robert Stachowiak - to jest gwarancja wysokiej jakości. Tym razem wysłuchamy wspomnień o Annie Jantar.

6 listopada, Koncert operetkowy z patriotyczną nutką.

12 listopada, dzień po Święcie Niepodległości, Koncert Polski, wybitny pianista Janusz Olejniczak w repertuarze Chopinowskim i nie tylko.

18 listopada (o 18:12), spotykamy się na kolejnych urodzinach zespołu Bras Band Oborniki. Będzie nowy repertuar.

Zwieńczeniem jesiennego cyklu koncertowego będzie recital Michała Bajora (3.12.23 godz. 18:00). To wybitny artysta, myślę, że na spotkanie z nim nie muszę Państwa namawiać.

 

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem....

Budziszewko zaprasza na konkurs latawców

Budziszewko będzie tegorocznym gospodarzem konkursu latawców. Odbędzie się on w ostatni weekend października. 

Obornicki Wielki Jarmark Świąteczny 3 grudnia

Oborniki przygotowują się już do Wielkiego Jarmarku Świątecznego. Ruszyły zapisy wystawców.