Przejdź do głównej treści

Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”.

| MP | Zapowiedzi kultura

Zachęcamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych z gminy Oborniki do udziału w konkursie recytatorskim który odbędzie się 25 października 2023r. o godz.10.00 w Bibliotece Publicznej.

Konkurs jest upamiętnieniem 100. rocznicy urodzin polskiej noblistki Wiesławy Szymborskiej. Imprezie będzie towarzyszyła wystawa „Niektórzy lubią poezję” - Wisława Szymborska na fotografiach Joanny Helander. Chętnych do konkursu zgłasza szkoła, do której uczęszczają uczniowie. Rok 2023 został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Wisławy Szymborskiej. Gorąco zachęcamy do udziału.

376789390 649677680699124 6104056220116325582 n

Majątki Wielkopolskie to seria wydawana przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno‑Spożywczego w Szreniawie, dokumentująca dawną architekturę dworską, folwarki i majątki ziemskie w różnych częściach Wielkopolski. Dotychczas ukazało się dziesięć tomów, a każdy poświęcony jest innemu powiatowi…
Magia świąt, ponadczasowa historia i spotkanie z Mikołajem – tak zapowiada się rodzinny spektakl „Opowieść wigilijna”, który już 20 grudnia zawita do Domu Kultury w Objezierzu.
„Wieczory Objezierskie” wracają z ognistą propozycją. 30 listopada 2025 r. Dom Kultury w Objezierzu wypełnią brzmienia flamenco w wykonaniu zespołu Danza del Fuego.
Już 6 grudnia spotkamy się na świątecznym jarmarku w Rogoźnie. Na gości czeka mnóstwo muzyki, atrakcji i zimowej atmosfery! 
GOK Ryczywół zaprasza 22 listopada 2025 r. na stand-up Tomka Nowaczyka z najnowszym programem „Głowa wolnodojrzewająca”.
Centrum Kultury w Rogoźnie zaprasza na koncert „Od Wiednia do Paryża”, w którym zabrzmią najważniejsze europejskie klasyki oraz musicalowe przeboje.
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza 22 listopada 2025 r. na koncert Fryderyki Warguły z zespołem. Wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej o godz. 18:00.