Skip to main content

Podobno nie ma odwrotu i nikt nie zatrzyma już wiosny!

| MP | Zapowiedzi kultura

Uwaga, przygotowania już się rozpoczęły, wiosna nadchodzi i ostatecznie pożegnamy zimę w Jaraczu!!!

Wszyscy szukamy słońca, ciepła, nadziei i … znajdziemy to wszystko w Jaraczu w najbliższą niedzielę -19.03.2023. Od godziny 11:00,  gdzie występem zespołu Poligrodzienie i zaprezentowaniem najbardziej znanych tańców lodowych, zaczniemy świętowanie nadejścia WIOSNY!

Gospodarze spotkania zaproszą wszystkich obecnych do opowieści o obrzędzie topienia Marzanny i czemu miał służyć.

Wszyscy obecni będą mogli samodzielnie sporządzić kukłę Marzanny, symbolizująca zimę. Ale UWAGA ... nie zabieramy ze sobą żadnych sztucznych materiałów, nasze „marzanny” będą w 100% naturalne!

Po wykonaniu kukieł chętne osoby będą mogły zapozować do pamiątkowego zdjęcia pod wiatrakiem. Następnie w wiosennym korowodzie ze śpiewem na ustach udamy się nad rzekę gdzie pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę.

Uwaga podpalona zostanie symbolicznie jedna marzanna.

Koniec spotkania planowany jest na godzinę 15.

Ceny biletów:
normalny 8 zł
ulgowy 6 zł
rodzinny 16 zł

Zastanawiacie się czy warto przyjechać do Jaracza … odpowiadamy WARTO ?

 

Topienie Marzanny w Jaraczu

Kolejny raz w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbędzie się inscenizacja obrzędu topienia Marzanny. Impreza odbędzie się 17.03.2024 od godziny 11:00.

Adam Woronowicz w OOK

Na kanapie dla gwiazd w OOK zasiądzie doskonały aktor Adam Woronowicz. 

Miksuj styl

MIKSUJ STYL to pierwsza edycja imprezy zaproponowana przez OOK, łączącej gatunki muzyczne. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści.

"Nago w kisielu" w OOK

Niedzielny wieczór można spędzić na wesoło i kulturalnie w OOK. Na scenie domu kultury zaprezentowana będzie komedia „Nago w kisielu” w wykonaniu Teatru Jedyny Taki.

Orgasmatron + 4Szmery w OOK

Na scenie OOK w Obornikach 15 marca wystąpią dwie fenomenalne super grupy: Orgasmatron - grupa hołdująca twórczości Lemmyego Kilmistera i formacji Motörhead, złożona ze znakomitości polskiej sceny rockowo-metalowej.

DREAMS – SPEKTAKL TEATRU TAŃCA KONCEPT

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl. Tym razem widownia uda się w podróż w marzenia.

XXIX Ognisko pod dębem Przemysł II

Ponownie zapłonie ognisko pod Dębem Przemysła II w Marlewie, spotkanie upamiętniające śmierć króla Przemysła II odbędzie się 10.02.2024, o godzinie 14:00