Skip to main content

KLUB PODRÓŻNIKA: MEKSYKAŃSKA FIESTA

| OOK, eoborniki.pl | Zapowiedzi kultura

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z meksykańską kulturą.

PASJONUJĄCY MEKSYK I JEGO KULTURA
Wykład poprowadzi Magdalena Mendez-Gniot, która studiowała na meksykańskim uniwersytecie i w tym kraju mieszkała trzy lata. Jest pasjonatką jezyka hiszpańskiego, miłośniczką podróży i znawczynią meksykańskiej kultury regionalnej.


POGAWĘDKA Z PODRÓŻNICZKĄ
Magdlaena Mendez-Gniot przez pięć lat prowadziła wyprawy do krajów hiszpańskojęzycznych takich jak Meksyk, Argentyna, Boliwia, Chile, Gwatemala, Kostaryka, Honduras, Nikaragua i Peru. O swoich doświadczeniach opowiada z prawdziwą, podróżniczą pasją.


WARSZTATY KULINARNE: SOSY DO NACHOS
Warsztaty poprowadzi Magdalena Mlotek, czyli obecna prowadząca Kids Kitchen w OOK, utrzymując tematykę meksykańską, na warsztatach wykonamy różnorodne sosy do popularnych, meksykańskich nachos.


REGIONALNA MUZYKA
W czasie spotkania towarzyszyć będzie nam klimatyczna, meksykańska muzyka. Można jej posłuchać, zatańczyć do niej lub potraktować jako regionalny smaczek.


MAŁA UCZTA W STYLU MEKSYKAŃSKIM
Po wykładzie i warsztatach pora na fiestę! Wspólne ucztowanie to świetna okazja do integracji zwłascza, że można będzie spróbować nachos z własnoręcznie wykonanymi sosami!
Zapraszamy!
Koszt: 60 zł
Zapisy: 605-600-494

Termin: 26.11.2022 r., godz. 11:00-16:00

 

Kino powraca do Obornickiego Ośrodka Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z filmowymi premierami. Na kinomanów czekają: "Uwierz w Mikołaja", 'Wonka, "Trolle 3" i "Chłopi".

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem....

Budziszewko zaprasza na konkurs latawców

Budziszewko będzie tegorocznym gospodarzem konkursu latawców. Odbędzie się on w ostatni weekend października.