Przejdź do głównej treści

Festyn Młynarski Jaracz 2022

| MP | Zapowiedzi kultura
foto: Muzeum w Jaraczu (FB)
foto: Muzeum w Jaraczu (FB)

Dzisiaj (25.09.22), w Jaraczu odbędzie się Festyn Młynarski. Zapraszamy do Jaracza w godzinach 11 - 17.

Szczególnie zachęcamy do odwiedzin w okolicy godzinu13-tej, gdy prezentowany będzie obrzęd żniwny. W czasie festynu będzie można odwiedzić stragany lokalnych wystawców. Swoją obecność zaznaczają również Nadleśnictwo Oborniki, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarnictwa, Muzeum Regionalne z Rogoźna. Na terenie zorganizowane będzie stoisko gdzie będzie można samemu wyprodukować na stępach mąkę.

Szczegółowy program:

11:00- Przywitanie przybyłych gości oraz opowieść o młynarstwie

11:30- pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

12:00- występ zespołu Na Trzy Głosy

13:00- obrzęd żniwny w wykonaniu zespoły folklorystycznego Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie - Folk Dance Ensemble Poligrodzianie

14:00- konkursy i zabawy dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami

14:30- pokaz pracy traktorów

15:00- występ duetu DJ Brzoza oraz Saksofonista_BartoszSz

16:00 konkursy i zabawy dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami

17: 00- zakończenie festynu

Bilet wstępu:

Ulgowy 6 zł

Normalny 8 zł

 

Już 6 września (sobota) w godzinach 13:00–21:00 spotykamy się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, by wspólnie świętować i integrować się międzypokoleniowo! - informuje strona rogozińskiego urzędu.
Rynek w Obornikach ponownie rozbrzmiewa muzyką – a my szykujemy się na kolejne spotkanie z kulturą pod gołym niebem. Do Obornik przyjeżdża gwiazda światowej sławy – Urszula Dudziak wraz z córką Miką Urbaniak.
Lato w Obornikach nabierze nowego, muzycznego wymiaru. Już 26 lipca na Rynku wystartuje cykl koncertów plenerowych „Letnie Konstelacje Dźwięków”, który przez kolejne sobotnie wieczory będzie przyciągać mieszkańców i gości wyjątkowymi brzmieniami.
Już w piątek, 9 sierpnia 2025 r., Park Obornickiego Ośrodka Kultury po raz kolejny stanie się muzycznym sercem miasta. W ramach wydarzenia „Gwiazdy w Parku” na plenerowej scenie wystąpią dwie wyjątkowe osobowości polskiej muzyki młodego pokolenia – Wiktor Dyduła i FANKA (Anna Wójcik).
Summer Beach Revolution to nowa jakość i świeży klimat na muzycznej mapie regionu, dzięki współpracy Summer Revolution Festivals z Rogozińskim Centrum Kultury. To nie zwykła impreza — to prawdziwa SUMMER BEACH REVOLUTION!
Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu MAŁA CZARNA, który odbędzie się w sobotę, 20 lipca o godz. 17:00 w klimatycznym otoczeniu parku przy Młynie Dahlmanna.
W najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 17:00, zapraszamy Was serdecznie do malowniczego parku przy młynie Dahlmanna, gdzie odbędzie się kolejna edycja naszej muzycznej serii MAŁA CZARNA!