Przejdź do głównej treści

Mocny Finał Lata Oborniki 2012

| Zapowiedzi kultura

Kilkanaście konkurencji siłaczy z Lubuskiej Federacji Strong Man, konkursy, wystawy, turnieje składają się na Mocny Finał Lata w Obornikach. Impreza odbędzie się na Targowisku Miejskim 25.08.2012. Cykl imprez rozpocznie się o godzinie 15. W tym samym czasie na płycie targowiska rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Strong Manów oraz wiele imprez towarzyszących.

Siłacze zmierzą się tradycyjnie w takich konkurencjach jak:

  • Spacer Farmera
  • Wyciskanie 4 elementów na Barki
  • Spacer Buszmena
  • Przeciąganie Samochodu Ciężarowego
  • Martwy Ciąg samochodem

W zawodach może wystąpić około 12 zawodników. Rok temu wystartowali dwaj Oborniczanie: Maciej Przybył i Krzysztof Gruchot, liczymy na ich występ i w tym roku. W przerwach pokazów zawodowych siłaczy przeprowadzone będą zawody dla widowni. Najlepszy amator uzyska tytuł Najsilniejszego Mieszkańca Obornik.

OOK zaprasza do Turnieju Sumo, jeszcze można zgłosić swój udział w tych zawodach na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (do godz. 12:00, 24.08.12) , w sytuacji gdy pozostaną wolne miejsca będzie można zgłosić się również w sobotę. W zawodach sumo mogą startować osoby powyżej 10 roku życia i 140 cm. wzrostu. Podyktowane to jest koniecznością założenia odpowiedniego stroju wykonanego z gąbki (waga kostiumu to 20 kg!!), zawodnicy walczyć będą na okrągłej, miękkiej macie, pokrytej śliskim materiałem. Zapowiada się niezła zabawa. Turniej organizowany jest w trzech kategoriach:

  • waga piórkowa do 50 kg
  • waga kogucia do 65 kg
  • waga ciężka od 70 kg

Kolejne atrakcje zapowiadane przez organizatorów to pokaz szermierki, tor przeszkód, wystawy fotografii, „mocarze intelektu” – quizy i zabawy logiczne, wystawa „Lato w Twoim Obiektywie”, wesołe miasteczko. Na koniec od godziny około 19:30 zapowiedziana jest "potańcówka" która ma potrwać do godziny 23.

W piątkowe popołudnie rozpocznie się IV Festiwal Literackie Objezierze. Na uczestników wydarzenia czeka wiele ciekawych spotkań!
Kamil Walensiak i Krzysztof Popioł, autorzy książki: „Motorowodne Grand Prix Polski w Żninie 1983–1995” będą gośćmi rogozińskiej biblioteki.
Świętuj Dzień Dziecka 31.05.2025 w parku OOK w Obornikach! Wydarzenie trwa od 12:00 do 18:00 i oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i ich opiekunów:
W Parku Niepodległości odbędzie się rogoziński Dzień Dziecka. Wydarzenie zorganizowane zostanie 1 czerwca.
Stadion w Ryczywole będzie miejscem organizacji Pikniku Rodzinnego. Zakończy się on zabawą taneczną.
Ale to będzie zabawa! - już 31 maja w Zagrodzie na Zadupiu w Sycynie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – koncert poznańskiego zespołu Blue Wave Band. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. 
W obornickiej farze odbędzie się koncert pt. "Maryjne spotkania muzyczne". Na  wydarzenie zaprasza Chór Pro Musica.