fbpx

Gotowi? W weekend III Festiwal Food Trucków w Obornikach!

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Kąpielisku Miejskim Żwirku odbędzie się III Festiwal Smaków Food Trucków w Obornikach!

Lato w pełni, dni są coraz cieplejsze, a mobilne restauracje serwują swoje popisowe dania w różnych zakątkach Polski. Wkrótce przyjadą także do Obornik. W sobotę i niedzielę, 17 i 18 lipca, Kąpielisko Miejskie Żwirki wypełni się smakami i zapachami dań z najróżniejszych zakątków świata. 

Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków? To wydarzenie, które od ponad 6 lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mini i  mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje – strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, dmuchane atrakcje, konkursy, gry terenowe, zawody jedzenia na czas oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka. 

Do kogo kierowane jest wydarzenie?
Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny – to wydarzenie jest dla Ciebie! Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem z Meksyku, Chin lub Hiszpanii.
Czego się spodziewać? Tym razem do Obornik przyjedzie blisko 20 food trucków. Poniżej prezentujemy pełną listę:
 Wheel Meal – kuchnia meksykańska
 Chinkali - gruzińskie pierogi
 Churros Amigos – hiszpańskie pączki z dodatkami
 Pan Baozi – chińskie bułeczki baozi
 Kill Grill – burgery
 Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
 Świnki Trzy – pulled pork
 WokGang – makarony z woka
 Beef’N’Roll – burgery
 Tajski Miś – lody tajskie
 Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
 Jack Burger – burgery
 Chicken Vibe – dania z kurczaka
 Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu
 Fragola – świeże owoce w czekoladzie

 Para Buch – pierożki dim sum
Bezpieczeństwo
Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.

W czwartek 15 lipca zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania będą 4 bony na Festiwal Food Trucków w Obornikach. Start już o 07:00!


Szczegóły!
Miejsce: Kąpielisko Miejskie Żwirki
Data: 17 i 18.07.2021
Godziny: sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Strona wydarzenia: facebook.com/events/4073850102684431
WSTĘP WOLNY!