fbpx

Za tydzień otwarcie wystawy „Z Objezierza do Lwowa”

Za tydzień w Domu Kultury w Objezierzu otwarta zostanie wystawa poświęcona Antoniemu Małeckiemu.

16 lipca, przypada 200. rocznica urodzin Antoniego Małeckiego – wybitnego humanisty, filologa, literaturoznawcy, językoznawcy, dramaturga, historyka, heraldyka, slawisty, tłumacza, wydawcy, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Lwowskiego oraz Uniwersytetu w Innsbrucku, wicekuratora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, członka austriackiej Izby Panów, posła na Sejm Krajowy Galicji.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach przygotowuje z tej okazji szereg działań upamiętniających swojego patrona. Serdecznie zapraszamy na specjalny portal www.antonimalecki.pl przybliżający sylwetkę tego wybitnego objezierzanina.

16 lipca nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Antoniemu Małeckiemu. Symboliczna jest nie tylko data wydarzenia, ale i miejsce. Wystawa będzie bowiem prezentowana w Domu Kultury w Objezierzu, czyli w miejscowości, w której prof. Małecki przyszedł na świat i w której spędził pierwsze lata życia.
Będzie ją można oglądać w dniach 17-18 lipca, 24,25 i 31 lipca oraz w każdą sobotę i niedzielę sierpnia, września i października w godzinach od 13.00 do 18.00.
Grupy zainteresowane zwiedzaniem w innym terminie, prosimy o kontakt (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 61 29 60 26.