Przejdź do głównej treści

Festiwal Orkiestr Dętych oraz Dzień Dziecka już w sobotę (film)

| Łukasz | Zapowiedzi kultura

W sobotę 12 września w Bogdanowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych oraz Dzień Dziecka.

Od godzin rannych będzie się dużo działo. Imprezowy dzień w Bogdanowie rozpocznie się od akcji honorowego krwiodawstwa. Potrwa ona od 08:30 do 14:30. O 12:00 rozpocznie się druga odsłona imprez przygotowanych przez Sołectwo i KGW. Będzie to Dzień Dziecka. Zabawy i konkursy potrwają do godz. 15:00. 

Po godz. 16:00 rozpocznie się Festiwal Orkiestr Dętych. Będzie można usłyszeć kilka formacji. Przed rokiem była m.in. Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia - youtube.com/eoborniki. W 2020 roku statuetki dla zespołów ufundowali poseł Krzysztof Paszyk oraz senator Jan Filip Libicki.

Sołectwo wraz z KGW pozyskało na organizację sobotniej imprezy z UMWW oraz PISOP blisko 15 tysięcy złotych. 

 

W tym dniu zostanie udostępniona specjalna linia komunikacji miejskiej, która zawiezie mieszkańców na te wydarzenia.

Trasa na dzień dziecka

11:30 Bogdanowo

11:35 Ocieszyn

11:40 Świerkówki

11:45 Maniewo Szkoła

11:50 Gołębowo

11:55 Gołaszyn

12:00 OOK Oborniki

12:05 Bogdanowo

Powrót z dnia dziecka

14:50 Bogdanowo

14:55 Ocieszyn

15:00 Świerkówki

15:05 Maniewo Szkoła

15:10 Gołębowo

15:15 Gołaszyn

15:20 OOK Oborniki

zjazd do zajezdni

 

W dniach 12–13 czerwca w Objezierzu odbędzie się piąta edycja Festiwalu Literackie Objezierze – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych Wielkopolski. Festiwal, organizowany w zabytkowej przestrzeni dawnego domu kultury w Objezierzu, łączy współczesną l…
30.05.2026 r. Park OOK w Obornikach wypełni się atrakcjami dla dzieci i rodzin. W programie znalazły się pokazy cyrkowe, koncerty, dmuchańce i konkursy, a wieczorem na scenie wystąpi Wojciech Cugowski.
Kabaret Paranienormalni przyjedzie do Rogoźna z nowym programem „Ostre Cięcie”. Widzowie zobaczą ponad dwie godziny skeczy, improwizacji i znanych postaci już 16.05.2026 r. w Rogozińskim Centrum Kultury.
3 maja 2026 r. w Parku OOK w Obornikach odbędzie się piknik „Tacy Jesteśmy”. Organizatorzy przygotowali koncerty i atrakcje, a prognozy zapowiadają ciepłą i bezdeszczową pogodę.
Majówka w Rogoźnie zapowiada się wyjątkowo i już teraz wiadomo, że targowisko miejskie „Mój Rynek" przez dwa dni – 1 i 2 maja 2026 roku – zamieni się w centrum rozrywki dla całej gminy i okolic.
Gmina Ryczywół zaprasza na wspólne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Bobas w bibliotece".