Przejdź do głównej treści

Konkursy dożynkowe w Bogdanowie i Ryczywole

| Łukasz | Zapowiedzi kultura

Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek będzie nagradzała najciekawsze stosika podczas dożynek gminnych.

Już w sobote 8 września dożynki w Bogdanowie. Dzień później odbędą się w Ryczywole. LGD Kraina Trzech Rzek ogłosiła konkursy na najciekawsze stoiska. Na najlepszych czekają nagrody finansowe o wysokości 500, 300 i 200 zł. Warto więc przygotować się i sięgnąć po wyróżnienia. 

 

Przez sześć wakacyjnych sobót obornicki Rynek znów zamieni się w scenę plenerową. Druga edycja Letnich Konstelacji Dźwięków rusza 25 lipca koncertem Marii Sadowskiej. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00, wstęp jest wolny.
W niedzielę, 19 lipca, park przy młynie Dahlmanna w Obornikach znów wypełni muzyka. Kolejna odsłona „Małej Czarnej" rozpocznie się o godz. 16:30 – tym razem nieco wcześniej niż zwykle.
Aleqsandra i Mateusz Włodarczyk wystąpią 12 lipca o godz. 17:00 w Parku przy Młynie Dahlmanna w Obornikach. Kolejna odsłona „Małej Czarnej” połączy koncert na żywo ze spotkaniem przy kawie.
Julia Tasiemska z zespołem Lans Wygas wystąpi 5.07.2026 r. w Parku przy Młynie Dahlmanna w Obornikach. Koncert rozpocznie letni cykl „Mała Czarna” organizowany przez Obornicki Ośrodek Kultury.
Blues Express 2026 zatrzyma się 04.07.2026 r. w Obornikach i Rogoźnie. Na mieszkańców czekają koncerty, atrakcje przy dworcach i bluesowy klimat festiwalu, który Samorząd Województwa Wielkopolskiego traktuje jako jedną z ikon regionu.
W sobotę, 20 czerwca zapraszamy na Wiankowy Piknik nad Wartą, który otworzy tegoroczne Dni Obornik.
Zespół wokalny ACCELERANDO wystąpi dziś, 14.06.2026 r., w Sali Kameralnej OOK w Obornikach. Koncert „Femme Révoltée” ma pokazać kobiecą energię, emocje i młodą lokalną scenę wokalną.