fbpx

Muzyczny czwartek podczas Dni Obornik (film)

Gmina Oborniki świętuje od kilku dni. Przed nami największe imprezy. 

 Koncertowe przyśpieszenie rusza w czwartek. W parku OOK na gości będzie czekać miasteczko food trucków oraz wesołe miasteczko, a na scenach zaprezentują się :

Laureaci mikroFONII – godz.17.00

Tacy Sami – godz.18.00

Brass Band Oborniki – godz.19.00

Ras Luta – godz 20.30

Gooral – godz.22.00

Naszych lokalnych wykonawców przedstawiać nie trzeba. Poniżej jednak kilka informacji o gościach wieczoru:

Ras Luta – to wokalista, autor tekstów oraz ikona polskiej sceny reggae. Znany z EastWest Rockers, a także ze współpracy z Maleo Reggae Rockers, Natural Dread Killaz, Juniorem Stressem, Mariką, Grubsonem czy Dreadsquad. Nagrał również piosenkę i teledysk z Krzysztofem Krawczykiem „Pół wieku człowieku”. W 2009 roku wydał swoją pierwszą solową płytę „Jeśli słyszysz” i tym samym utrzymał się w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt, natomiast w 2013 roku ukazał się album „Uratuj siebie”, w którym wystąpił także Cheeba oraz I Grades. Ta płyta zadebiutowała na miejscu 14. Rok później Ras Luta wydał następny krążek „Rzeka życia”, który zawiera siedem utworów z początków jego kariery.
Ras Luta koncertował na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce – Ostróda Reggae Festival, Reggaeland, Heineken Open’er czy Coke Live.

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.
Wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie.
Obecnie artysta promuje najnowszy album „Ethno Elektro 2”.

Gooral Kaczmareczka