fbpx

Orkiestra wojskowa zagra w Obornikach

Na obornickim Rynku zagra wojskowa orkiestra.

Weekend stoi pod znakiem wielu imprez. Już o 12:00 w sobotę 1 czerwca na płycie obornickiego Rynku zobaczymy orkiestrę wojskową. Występ zespołu ze Świnoujścia będzie połączony z otwarciem wystawy plenerowej "Jesteśmy Polakami - Solidarność w Obornikach 1980-89".

Początki Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu sięgają końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Przez 54 lata działalności artystycznej występowała w kraju i za granicą, grając dla najważniejszych osobistości państwowych. Dysponuje ona bogatym repertuarem muzyki marszowo-paradnej, rozrywkowej, popularnej, folkowej, a także patriotyczno-religijnej i marynistycznej. Nagrywała muzykę dla Polskiego Radia, innych rozgłośni radiowych oraz telewizji, biorąc udział m.in. w filmie muzycznym „Listy do Skaldów”.

Orkiestra na stałe wrosła w pejzaż miasta i garnizonu Świnoujście. Jest powszechnie znana zarówno na Wybrzeżu jak i w całym kraju. W swoim dorobku ma liczne nagrody zdobyte na festiwalach i konkursach oraz odznaczenia i medale. Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu jest kpt. Grzegorz RUDNIK.

koncert orkiestr wojskowych