fbpx

Oborniki. Witek Żuromski Artystą Stąd 2016!

Niedzielny koncert w OOK uświetniono ogłoszeniem wręczeniem wyróżnienia dla „ARTYSTY STĄD 2016”. Ten zaszczytny tytuł otrzymał WITEK ŻUROMSKI. Gratulacje!

Pan Witold Żuromski rodził się 1 października 1977 roku w Szamotułach. W 1985 roku w wieku niespełna 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Ognisku Muzycznym w Obornikach Wlkp. ,a jako 9 latek rozpoczął naukę gry na gitarze. – jak czytamy na jego stronie internetowej - Po około 5 latach edukacji w ognisku muzycznym a następnie Szkole Muzycznej I stopnia , gdzie uczył się technik palcowych i repertuaru zorientowanego na ,,klasykę’’ - m. in. włoskich mistrzów gitary , czy J.S. Bacha zaczął odkrywać technikę granie kostką. Pierwszą gitarą elektryczną , na której grał Witek była ,,podróbka’’ strata – brytyjskiej firmy Encore (bardzo popularna gitara na początku lat 90-tych w kręgach młodych adeptów gitary).Pierwszym wzmacniaczem było 10 watowe combo firmy ,,Prince’’.

Całą biografia ARTYSTY STĄD 2016 przeczytacie na  http://www.witoldzuromski.com.pl/bio.html

Artysta na to wyróżnienie pracował solidnie od wielu lat, poniżej materiał z  próby przed finałem konkursu Solo Życia 2007. Witek Żuromski zdobył w konkursie 3 miejsce.

Foto: OOK