fbpx

Pełne szaleństw Dni Rogoźna

W długi weekend majowy odbyły się Dni Rogoźna. 1,2 i 3 maja można było uczestniczyć w zawodach wędkarskich, turniej szachowym, zabawie tanecznej, spektaklach, biegu ulicznym w okół placu K. Marcinkowskiego oraz pójść na koncerty.

2 maja odbyło się oficjalne otwarcie Dni Rogoźna, któremu towarzyszył koncert Orkiestry Dętej Rogozińskiego Centrum Kultury oraz spektakl uliczny pt."Początek Końca" w wykonaniu grupy teatralnej TO MY. Można było również zobaczyć występ cover bandu Nocny Patrol wykonującego utwory zespołu MAANAM. Jednak niekwestionowanym hitem uroczystości był koncert Małgorzaty Ostrowskiej, która o 21:00 weszła na scenę i porwała do zabawy zebranych ludzi.

Ostatni dzień tegorocznych Dni Rogoźna - Krainy Jezior rozpoczął się uroczystymi obchodami Święta Konstytucji. Później Bractwo Kurkowe "Rogoża" zorganizowało okolicznościowe strzelanie, a na placu Karola Marcinkowskiego odbył się XV Majowy Bieg Uliczny i konkurs Nasze Debiuty a wieczorem czekało na wszystkich muzyczne szaleństwo.

3 maja zagrały między innymi zespoły takie jak: pochodzący z Leszna Nie Strzelać do Pianisty, który zaprezentował swój bluesowo-rockowy repertuar. Ojcowie dobrze -już znana w naszym powiecie, istniejąca od 2007 roku grupa z Rogoźna. Gwiazdą czwartkowego wieczoru i zespołem grającym na zakończenie Dni Rogoźna był"Redlin. Pochodząca z Jastrzębia Zdroju grupa muzyczna grająca muzykę folk-rockową.

red.eoborniki źródło Błażej Cisowski