fbpx

Niedziela Marcińska

W niedzielę 20 listopada 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Gościejewie odbyła się impreza aktywizująca pod nazwą "Niedziela Marcińska" organizowana przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie "Dolina Wełny" w partnerstwie z Gminą Rogoźno.

Przybyli na nią, oprócz mieszkańców sołectwa Gościejewo na czele z sołtysem Ludwikiem Skibińskim, również burmistrz Rogoźna Bogusław Janus wraz z małżonką, z-ca burmistrza Krzysztof Ostrowski, sekretarz gminy Iwona Sip-Michalska i przedstawiciele "Doliny Wełny" - wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Gościejewie Longina Pijanowska. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia legendy o Świętym Marcinie i tradycji rogali marcińskich. Następnie zaprezentowane zostały zwyczaje ludowe oraz przeprowadzono konkurencje plastyczne i dotyczące gwary poznańskiej.

Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy goście zasiedli do wspólnego spożywania  przepysznych rogali Marcińskich, które smakowały niesamowicie. Po części odbywającej się w środku sali wszyscy goście przeszli na zewnątrz gdzie odbyło się wspólne ognisko i puszczanie podświetlanych lampionów zrobionych przez dzieci i ich rodziców podczas konkurencji. Po ognisku osoby lubiące rozgrywki umysłowe udały się z powrotem do sali na turniej szachowy. Impreza odbywająca się w piękne niedzielne popołudnie przyniosła wszystkich uczestnikom niezapomniane wrażenia.

red. Daniel Lis