fbpx

Święto Pyry w Tarnowie

W sobotę 15 października w godzinach popołudniowych na boisku przy szkole w Tarnowie odbył się zorganizowany z myślą o wszystkich mieszkańcach sołectwa festyn pod nazwą "Święto Pyry". Impreza zorganizowana została dzięki wsparciu finansowemu stowarzyszenia LGD "Dolina Wełny". Przybyli całymi rodzinami mieszkańcy mogli spędzić miło czas w gronie swoich sąsiadów i znajomych oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów na czele z panią sołtys Elżbietą Świtniewską i prezesem LGD "Dolina Wełny" Januszem Woźniakiem.

Najpierw uroczyście rozpalono ognisko, po czym przypomniano mieszkańcom "Legendę o Pyrach" i wrzucono ziemniaki do ognia. Gdy tradycyjne pyry z ogniska były już odpowiednio wypieczone, nie brakowało chętnych do ich skosztowania. Popularnością cieszyły się również kiełbaski oraz ciasta i napoje.

Wśród atrakcji dnia znalazły się konkurs na wycinankę i ozdoby z ziemniaka, zgaduj zgadula z gwary poznańskiej oraz gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Specjalnymi gośćmi spotkania byli sekretarz gminy Rogoźno Iwona Sip-Michalska i radny Rady Miejskiej Paweł Wojciechowski. Według zapewnień pani sołtys sukces tegorocznego "Święta Pyry" zapewni mu stałe miejsce w kalendarzu imprez sołectwa Tarnowo.

red. Błażej Cisowski