fbpx

Jesienne popołudnie w Jaraczu

W niedzielę 16 października na placu przy świetlicy wiejskiej w Jaraczu odbył się festyn nazwany "Rodzinnym ogniskiem w jesienne popołudnie". Dopisała piękna jesienna aura i mieszkańcy sołectwa, którzy licznie przybyli aby wspólnie ze swoimi przyjaciółmi i sąsiadami spędzić czas w gronie ogniska. Miłą atmosferę spotkania wzbogacała rozlegająca się muzyka, pyszne kiełbaski i ziemniaki z ogniska.

Nie brakowało również słodkości oraz gorących napojów. Dodatkowymi atrakcjami spotkania były konkursy na najładniejszy jesienny bukiet z liści, najzabawniejsze warzywo z ogrodu i dla najmłodszych - na najciekawszy rysunek o tematyce jesiennej. Spotkanie sfinansowane zostało przez Lokalną Grupę Działania "Dolina Wełny" z Wągrowca, którą reprezentował prezes i za razem dyrektor biura stowarzyszenia Janusz Woźniak.

Wraz z mieszkańcami Jaracza w wydarzeniu wzięli udział sołtys Bartosz Perlicjan, burmistrzowie Bogusław Janus i Krzysztof Ostrowski z małżonkami. Obecni byli również radny Paweł Wojciechowski i kierownik jarackiego muzeum Waldemar Białecki. Spotkanie zakończyło sie po kilku godzinach, a wszyscy jego uczestnicy w znakomitych nastrojach rozeszli się do domów.

red. Błażej Cisowski