fbpx

Rap w kościele?...dlaczego nie!

Rap w kościele

W kościele Miłosierdzia Bożego w Obornikach wystąpił  polski raper Piotr Kowalczyk znany pod pseudonimem TAU. Koncert odbył sie 8 września. Artysta prezentuje chrześcijański nurt hip-hopu a koncert odbył się z inicjatywy wikariusza parafii Mateusza Szkudlarka.

 …Piotr Kowalczyk znany również pod  pseudonimami MEDIUM i BCM, urodził się i wychował w Kielcach. Pierwszy kontakt ze sceną raper miał w dzieciństwie występując z kabaretem „Lelum polelum”, a początki hip-hopowe to rok 2000. Pierwszy nielegal MEDIUMA zatytułowany „Seans spirytystyczny” ukazuje się w 2008 roku kolejny zatytułowany „Alternatywne źródło energii” w 2010 roku. Obie płyty spotykają się z dużym uznaniem społeczności internetowej, co owocuje podpisaniem kontraktu wydawniczego z wytwórnią „ASFALT RECORDS”. 

Kolejne już legalne płyty to „Teoria równoległych wszechświatów” /wydawnictwo nagrodzone przez portal Popkiller w kategorii „Odkrycie roku”/ oraz dwupłytowy album - „Graal”. W 2013 roku artysta zakłada własną wytwórnię  „BOZON RECORDS” której pierwszym owocem jest album „Księga słów”. Kolejna  płyta to „Remedium”/ 2014 rok /z gościnnym  udziałem wykonawców o pseudonimach: BEZCZEL, BUKA, KALI, PALUCH i innych. Kolejne wydawnictwa to single: „Logo Land”, „List motywacyjny” i  BHO”. Single te wsparte były teledyskami. Kolejne albumy to „Restaurator”  z 2015 roku i ostatni tegoroczny „On”.

Artysta został ambasadorem  Światowych Dni Młodzieży 2016 zorganizowanych w Krakowie…