fbpx

Dożynki wiejskie w Uścikowie

Dwa dni świętowali Dożynki wiejskie mieszkańcy Uścikowa. Popołudnia upłynęły tam pod znakiem obfitującej w poczucie humoru wspaniałej zabawy. Licznie przybyli mieszkańcy wzięli udział w konkurencjach przygotowanych przez Sołtysa, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich i lokalne OSP. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów: Firmy ROL  POL  i EDANO oraz Bank Gospodarki Żywnościowej Oddział Oborniki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zmagania w przeciąganiu liny, które odbyły się w trzech kategoriach: dla dzieci, pań i panów. W potyczkach tych wzięli udział również goście: Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk oraz Wicestarosta Andrzej Okpisz.

W niedzielę odbył się również konkurs na najlepszy wypiek Uścikowa, w którym wzięło udział aż 17 Pań. Pyszne ciasta i torty smakowała komisja, w skład której weszły przybyłe na uroczystość radne Agnieszka Roszyk i Renata Wąsowicz oraz żona radnego Marka Lemańskiego.

Pośród przygotowanych przez Uścikowian atrakcji znalazły się również: dmuchany zamek i trampolina, przejazdy bryczką, strzelanie z wiatrówki i wyjątkowy pokaz gaśniczy OSP Uścikowo oraz loteria fantowa. Imprezę z wrodzonym sobie poczuciem humoru prowadził radny, rodowity mieszkaniec Paweł Dreger.

źródło UM Oborniki