fbpx

Tego w Obornikach jeszcze nie było! (foto)

Summer Disco & Dance w Obornikach

 W parku Obornickiego Ośrodka Kultury pod hasłem „SUMMER Disco & Dance” odbył się pierwszy Obornicki Festiwal Muzyki Dyskotekowej i Tanecznej.

Pomysłodawcą, jednym z organizatorów, dyrektorem artystycznym a jednocześnie jednym z wykonawców był Bartek Tecław. Jak przystało na festiwal impreza przygotowana z rozmachem. Wszystko rozgrywało się na dwóch scenach czyli, w nieco leciwym obornickim amfiteatrze, oraz na profesjonalnej scenie ustawionej na świetnie się sprawdzającej w takich sytuacjach asfaltowej płycie. Nie zapomniano też o zapleczu gastronomicznym.

Wielogodzinny maraton muzyczny rozpoczęła Obornicka Orkiestra Dęta?! Nie to nie żart, oborniccy dęciacy wystąpili z tanecznym repertuarem specjalnie przygotowanym na ten występ. Z kolei zaprezentowali się młodzi wykonawcy gatunku disco. Występ miał charakter konkursu a jurorami była zebrana w amfiteatrze publiczność. Zwycięzca wystąpił na dużej scenie w koncercie gwiazd który rozpoczął się po godzinie 20.00. Aktywne światła sceniczne, efekty laserowe, dymy to sceneria w której już dobrze rozgrzanej obornickiej publiczności zaprezentowały się uznane tuzy gatunku czyli:

- Pochodzący z Mozambiku prezenter muzyczny, aktor i piosenkarz Rui Carlos Ferreira, znany z występów w zespole „Bad Boys Blue i Zero”

- Justyna i Piotr – duet głównie znany jest z wykonywania najpopularniejszych włoskich utworów rozrywkowych z polskimi tekstami.

- Paweł Janak uważany  za sobowtóra Michaela Jacksona. Wielki fan i wielbiciel sztuki króla popu wystąpił w pokazie tanecznym wzorowanym  na występach swojego idola.

Ponadto zaprezentowały się formacje: „ADONIS”, „TWO BOYS” i „POWER PLAY” oraz oborniccy wykonawcy: Sławek Człapa i wspomniany już Bartek Tecław.

Zarówno w amfiteatrze jak i na dużej scenie w kilku układach zaprezentował się zespół taneczny „FENOMEN” z Bielsko-Białej. Imprezę odwiedziła też tegoroczna obornicka maskotka – JULKA.

W trakcie imprezy można było wykupić bon biorący udział w konkursie poświęconym muzyce disco – dance. Był to konkurs z wieloma cennymi nagrodami a główną z nich był rower, rower który wyjątkowo przypadł do gustu zwyciężczyni konkursu.

Impreza zakończyła się już w niedzielę i mimo że pogoda zaczęła kaprysić nie zakłóciło to wspaniałej zabawy. Należy dodać że ta muzyczna noc cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i osób zdecydowanie starszych. Ewentualny przyszłoroczny festiwal nie będzie niewypałem.

Impreza ta mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu wielu osób  oraz wsparciu sponsorów.