fbpx

Mocny finał lata

Lato nie było piękne tego roku…. Ale w Obornikach dużo się działo. Sobotni Mocny Finał Lata na obornickim targowisku był godnym podsumowaniem letniego programu kulturalnego. Głównymi bohaterami imprezy zorganizowanej przez Wydział Promocji UMiG przy udziale OOK i OCS byli siłacze z Lubuskiej Federacji Strongman.

Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zarówno strongmenów- zawodowców walczących w Obornikach w ramach otwartego Pucharu Polski Strongman jak i amatorów z Obornik. Bodaj najbardziej atrakcyjnymi konkurencjami były przeciąganie ciężarówki oraz tzw. Spacer farmera, podczas którego trzeba było m.in. przenieść na odległość kilkunastu metrów 70-kilowe „walizeczki”. Na podkreślenie zasługuje barwna konferansjerka, prowadzona przez jednego z siłaczy.

Dzieci dawały się chętnie fotografować przy naszej makiecie „siłaczy z przymrużeniem oka” (galeria >>).Wiele z nich brało udział w „kulturystycznych” ćwiczeniach, które OCS proponowało w Ogródku Małego Siłacza.

Niewątpliwą atrakcją było Czeskie Wesołe Miasteczko. Nieco mniej udała się część muzyczna. Ze względu na osobiste problemy wokalisty, swój koncert odwołał w ostatniej chwili Ostatni Rejs a występ drugiego zespołu Outsider Blues Dravers odbył się już przy niezbyt licznym audytorium.

Czyżby Oborniczanie nie lubili już bluesa, a może wystraszył ich nadciągający deszcz. Szkoda, bo zespół ( a w jego składzie Marek Cenkier – Obornicznin z pochodzenia) zagrał z pasja i charyzmą.

Elementem programu były też konkursy.

Na Kulturystę –Siłacza Kultury, Na najlepsze zdjęcie wakacyjne (o wynikach informujemy osobno) i wreszcie loteria miesięcznika „Nasze Oborniki”, w której nagrodą główną była wycieczka ufundowana przez Biuro Turystyczne Hetman Travel.

„Żegnaj lato na rok”. A jesienią?

Zapraszamy na nasze jesienne imprezy:)

red. OOK