fbpx

„REJS MARZEŃ”

rejs 1

 

W ten muzyczny rejs w niedzielne popołudnie 21 maja zabrały nas: grupa instrumentalno- wokalna „TALDEO” z Obornik oraz grupa teatralna  „TO MY” z Rogoźna. Rejs rozpoczął się o godzinie 18.00 na pokładzie Obornickiego Ośrodka Kultury.

 Zespół  „TALDO” powstał  w 2012 roku przy Szkole Muzycznej prowadzonej przez Fundację  „BUTTERFLY” w Obornikach. Po wielu zmianach od 2015 roku zespół występuje w składzie:

-Julia Stroińska – wokal, ukulele

-Laura Chrzanowska – wokal, gitara akustyczna

-Małgorzata Wrzeszcz – wokal, gitara basowa

-Weronika Michalak – wokal, gitara elektryczna

Grupa realizuje się w różnych nurtach muzycznych, jednak najbardziej upodobała sobie szanty i piosenki żeglarskie. Zespół brał udział w licznych konkursach powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich odnotowując sukcesy. Opiekunem oraz instruktorem kwartetu jest Karol Bzdręga.

„TO MY” to Grupa Teatralna, powstała we wrześniu 2001 roku i działa  przy Rogozińskim Centrum Kultury. Dorobek 16 lat działalności to szereg programów muzycznych, wymieńmy choćby: „Lakier do włosów”, „Jesteś szalona” czy „Szczęście to chwila”.  Drugim gatunkiem przedstawień, w których zespół najlepiej się znajduje to spektakle uliczne,  których w dorobku ma kilkanaście a ostatni z nich nosi tytuł „Peron”.  Rogozińska Grupa Teatralna brała udział w wielu przeglądach, spotkaniach, konfrontacjach i warsztatach teatralnych o zasięgu lokalnym ale też ogólnopolskim. Swój dorobek prezentowała również w Niemczech, Francji i na Litwie. Opiekunami młodych śpiewających aktorów  są Joanna Kania i Ewa Szturmińska. Członkami grupy są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W sumie 35 osób, a w obornickim koncercie wystąpili: Joanna Czechowska, Marta Kaniewska, Dobrochna Marchwiak, Karolina Nowaczyk, Dominika Nowald, Julia Marszał, Maja Kamińska, Laura Mikołajewicz, Alicja Bogusławska, Dominika Zawiska, Joanna Binak, Aleksandra Gruszka, Michał Gruszka, Bartłomiej Hańćkowiak, Patryk Piątkowski, Jacek Pilarski, Agata Smykowska, Bartek Wieczorek i Arek Wieczorek.

„Rejs Marzeń” to również tytuł płyty nagranej przez zespoły „TALDEO” i  „TO MY”. Na płycie znajdują się utwory które stanowiły program koncertu czyli szanty, żeglarskie piosenki i kubrykowe śpiewanki. Wymieńmy kilka: „Przechyły”, „Pod żaglami Zawiszy”, „Trzecia miłość, żagle”, „Pacyfik”, „Morze moje morze” czy chyba jedna z najstarszych i najpopularniejszych polskich szant zatytułowana „Gdzie ta keja”. Ten promocyjny koncert-rejs odbył się w tematycznej scenerii; rozpięte żagle, pagaje, buchty lin, koła ratunkowe, dzwon okrętowy a do tego stroje występujących z elementami żeglarskimi robiły wrażenie. A jeszcze na dodatek szereg scenek z życia marynarzy dopełniło całości. Scenografię przygotowała Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik a o stroje zadbali wykonawcy. Była to z pewnością bardzo sympatyczna impreza pokazująca że chcieć to móc.  Brawo młodzieży !! W czasie i po  koncercie była do nabycia promowana płyta.

W koncercie gościnnie wystąpili: Martyna Kubiak, Aleksandra Leśnicka, Marcin Bunalski, Olimpia Laube, Kinga Kuczek i Julianna Stachowiak. Są to uczestnicy Sobotnich Warsztatów Wokalnych odbywających się w Obornickim Ośrodku Kultury.

Zainteresowani nagraniem płyty tą drogą bardzo dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie bo dzięki nim realizacja przedsięwzięcia była możliwa.

Wszyscy którzy nie zdążyli kupić płyty mogą to zrobić w sekretariacie OOK.