fbpx

Mocny Finał Lata w Obornikach

Puchar Strong Man w ObornikachW minioną sobotę Oborniczanie mocnym akcentem pożegnali wakacje. Przenoszenie ponad 100 kilowych walizek, podnoszenie samochodu na platformie, czy przeciąganie tira  to tylko niektóre konkurencje z jakimi zmagali się siłacze podczas Otwartego Pucharu Polski Strong Man, który odbył się tego dnia na targowisku.

Po zaciętym pojedynku w dźwiganiu nadludzkich ciężarów wyniki przedstawiały się następująco:
1. Konrad Marciniak – Dania
2. Marcin Sandwicki – Bydgoszcz
3. Rafał Gomuła – Pszczew
4. Przemysław Karwański – Gniezno
5. Maciej Przybył – Oborniki
6. Damian Sieradzki – Lubsko
7. Krzysztof Gruchot – Oborniki

Wszyscy zawodnicy odebrali nagrody i gratulacje z rąk burmistrza Tomasza Szramy oraz organizatorów zawodów, przedstawicieli Lubuskiej Federacji Strong Man. 
Mocarze przygotowali również konkurencje specjalnie dla publiczności, w których zmierzyli się nie tylko panowie, ale i przedstawicielki płci pięknej. Nagrody dla najsilniejszych z widzów ufundowali sponsorzy: firma EURODENT oraz Przedsiębiorstwo Handlowe CERTAP.

Także najmłodsi herkulesi mogli wziąć udział w zawodach przygotowanych dla nich przez Obornickie Centrum Sportu.  Tego dnia na Targowisku odbyło się również rozstrzygnięcie plebiscytu Kulturyści – kulturalne ramię Obornik oraz zakończenie Akcji Fotograficznej Cool –Turyści organizowanych przez OOK.

Mocny Finał Lata zakończył koncert zespołu OUTSIDER BLUES DRAWERS, przed występem którego wylosowano wycieczkę do Tropical Islands, ufundowaną przez obornickie biuro podróży Hetman Travel.

Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu firm i organizacji:
Materiały Budowlane Krzysztof Nadstaga
Catering SOPRANO
Przedsiębiorstwo Handlowe CERTAP
Lokalna Grupa Rybacka  7Ryb
Agencja Detektywistyczna i Ochrony „Joker” Sp. z o.o.
EURODENT Oborniki
Biuro Podróży Hetman Travel

źródło UM Oborniki