fbpx

Dobre rockandrollowe granie

organek ook 2017

 

Na poczatku marca na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury wystąpiła pochodząca z Torunia formacja „ØRGANEK”. Założycielem oraz liderem grupy jest absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitara elektryczna Tomasz Organek.

Zespół powstał w 2013 roku, początkowo występuje jako trio, poza liderem który gra na gitarze i śpiewa  w zespole występują  grający na basie Adam Straszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Jeszcze tego samego roku do grupy dołącza klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Debiutancki album zespołu zatytułowany „GŁUPI” wydany w 2013 roku przebojowo wdziera się na polski rynek muzyczny zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych a po dwóch latach uzyskuje status Platynowej  Płyty. Sypią się nagrody i wyróżnienia :  Mateusz Trójki 2014 , Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015 i inne. Zespół koncertuje w kraju i za granicą. W latach 2014 – 2016 daje ponad 200 koncertów. Podczas koncertów na żywo zespół prezentuje materiał z drugiej płyty zatytułowanej „CZARNA MADONNA”.

Obornicki koncert był wspaniałą ucztą muzyczną dla miłośników tego gatunku, a mroczny, nieskrępowany i ekspresyjny charakter występu przyciągną wymagającą publiczność . Było jasne że uczestnicy koncertu wiedzieli na co przyszli. „Czarna Madonna”, „Mississippi w ogniu” czy „Italiano” to tytuły utworów które między innymi wykonał zespół w czasie koncertu. Jak zwykle można było kupić płyty zespołu, zdobyć autografy członków czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Koncert gwiazdy wieczoru poprzedził krótki występ dobrze zapowiadającej się obornickiej grupy rockowej „The Vault”.

fragment występu w klubie  "Stodoła" - 2016