fbpx

Jubileusz Brass Bandu Oborniki.

bb koncert

 

Ani się obejrzeliśmy a Brass Band Oborniki obchodził mały jubileusz. To już pięć lat mozolnej pracy oraz występów dla publiczności nie tylko obornickiej. I tu należy wspomnieć że zespół w sierpniu br. w ramach współpracy partnerskiej między powiatami gościł z koncertami w niemieckim Lϋchow. Tegoroczny koncert urodzinowy zagrany oczywiście w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się 12 listopada.

Koncert rozpoczęto punktualnie jak zapowiadano o godzinie 18.05. Pełna gala, wszyscy w czarnych koszulach i białych krawatach, trąbki z tyłu, przed nimi puzony a z przodu saksofony. Sekcja rytmiczna po lewo. Pan Tomasz podniósł ręce do góry no i się zaczęło.

Ponad godzinny koncert wypełniony był głównie nowymi opracowaniami granymi pierwszy raz dla obornickiej publiczności. Usłyszeliśmy między innymi: „The Chicken”- kompozycję  Pee  Wee Ellisa,  „Minnie the moocher”- utwór skomponowany przez Caba Callowaya i Irvinga Millsa, „Uptown Funk”- w wersji wokalnej utwór  nagrany przez Bruno Marsa i Marka Ronsona, „Hello”-  wykonywany przez brytyjską piosenkarkę Adele, „Problem”- utwór z repertuaru Ariany Grande i wiele innych. W rolę konferansjera wcielił się Kajetan Ruks. Anonsowanie utworów jak przystało na kabareciarza przyprawiane było stosownym żarcikiem.

Big band wystąpił w składzie: Łukasz Tarka, Szymon Stypuła, Katarzyna Sałek i Filip Szulc – saksofony, Leszek Paprota, Michał Banasiński i Paweł Rybarczyk – puzony, Tomasz Leśnik, Piotr Krawczyk, Kevin Zajączkowski i Mikołaj Maciołek – trąbki, Jerzy Pilarski – tenor, Kamil Żurowski – tuba,  Marek Karolczak – gitara elektryczna, Łukasz Strzępka – gitara basowa oraz Mateusz Paprota – instrumenty perkusyjne. Zespół zagrał pod batutą  Tomasza Kaniewskiego. Dyrygent zaprezentował się także jako klarnecista.

Bisy i życzenia urodzinowe zakończyły koncert.

....Koncert rozpoczęto o godzinie 18.05. Jeżeli to pięć minut po pełnej godzinie oznacza które urodziny obchodzi zespół, to my życzymy  aby doczekali jubileuszu który rozpoczną o godzinie 19.00......