fbpx

Oborniki. Koncert Uwielbienia.

0757

 

Leopold „Poldek” Twardowski – wokalista, gitarzysta, aranżer i kompozytor. Ukończył  teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu a następnie Studium Piosenkarskie oraz Poznańską Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie gitary klasycznej w Poznaniu. Jest laureatem Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie. Wraz z żoną angażuje się w posługę ewangelizacji, zainicjował ewangelizacyjny projekt muzyczny „Sekret” oraz „Brama”. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych. Koncertuje w Polsce i za granicą. W kwietniu 2016 roku był odpowiedzialny za oprawę muzyczną w czasie centralnych uroczystości jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu. Skomponował miedzy innymi pieśń jubileuszową obchodów pt. „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.

16 października br. Poldek Twardowski wraz z przyjaciółmi wystąpił w Koncercie Uwielbienia który odbył się w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach. Bogate instrumentarium, profesjonalizm oraz zaangażowanie muzyków sprawiło że był  niepowtarzalny koncert.

„Chwała Nieśmiertelnemu”, „Abba Ojcze”, „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, „Wielbię Cię”, „Wypłyń na głębię”, „To przykazanie” to tylko kilka tytułów piosenek religijnych wykonanych przez zespół.

Koncert odbył się w ramach kolejnych, IX Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem tych dni było Stowarzyszenie „Akcja Katolicka” działające przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP a nad całością czuwał szef stowarzyszenia Pan Ryszard Wołoszyn.