fbpx

INEA zaGRA trzykrotnie na Pyrlandii 2011

Poznański zespół Dziwy został zwycięzcą muzycznego konkursu INEA GRA – Scena jest Twoja, którego celem jest wspieranie początkujących wykonawców. 7-osobowe jury utwór „Rogi” oceniło minimalnie wyżej od drugiego w zestawieniu „Long Way Home” w wykonaniu zespołu Drunk ‘n’ Rolled z Wolsztyna. Na podium zmieściła się także krakowska kapela Mikirurka z utworem „Ain’t no Harm”. Wszystkie trzy zespoły zostaną zaproszone na występ w roli supportu gwiazd podczas tegorocznych Dni Pyrlandii 2011, które odbędą się 4 września na Łęgach Dębińskich.

Jury pod obrady wzięło 20 z blisko 100 utworów zgłoszonych do konkursu INEA GRA. O tym, kto dostał się do pierwszej 20-tki, zdecydowali internauci, którzy w czerwcu głosowali na najlepsze ich zdaniem piosenki. Pierwszy etap odbył się na profilu INEA GRA na Facebooku, gdzie za pośrednictwem aplikacji konkursowej oddano łącznie niemal 40 tysięcy głosów.

Największe uznanie jurorów zyskały utwory zespołów Dziwy oraz Drunk`n`Rolled. Obie aranżacje zostały wysoko ocenione we wszystkich kategoriach, a o zwycięstwie piosenki „Rogi” ostatecznie zdecydował ciekawy teledysk, zrealizowany w przemysłowej hali. Utwór zespołu Dziwy to rock`n`roll podany na ostro, z melodyjnym, mocnym wokalistą, w którego głosie możemy znaleźć podobieństwo do Macieja Maleńczuka z jego starszych dokonań.

Na drugim miejscu uplasował się utwór „Long Way Home”, w którym wykonujący go muzycy z Wolsztyna zaprezentowali solidne, hard rockowe brzmienie, połączone z profesjonalnym wykonaniem.

Trzecie miejsce w konkursie zajął zespół Mikirurka z utworem „Ain’t no Harm”. Krakowska kapela dostała wysokie noty we wszystkich kategoriach. Najwyżej ze wszystkich oceniono ich teledysk, w którym oprócz członków zespołu pojawiają się ich animowane odpowiedniki z plasteliny.

Wybór pierwszej trójki nie był prostym zadaniem, bo konkurs stał na wysokim poziomie. Zdaniem jurora Marcina Kostaszuka z Głosu Wielkopolskiego oprócz laureatów na uwagę zasłużyli także The Natural, którzy „nagrali naturalny, radiowy hicior. W The Colts doszukałem się (wreszcie) polskiej odpowiedzi na Sunny Day Real Estate, a The Ploy coraz lepiej wiedzą, czego szukają w dźwiękach nieoczywistych, a przez to intrygujących. Całą szóstkę (razem z laureatami) ostrzegam - jesteście pod obserwacją, więc nie ważcie się obniżać lotów.”


Laureaci konkursu INEA GRA:

  1. Dziwy – Rogi

http://www.youtube.com/watch?v=V_YTAiaLn0Q

  1. Drunk 'n' Rolled - Long Way Home

http://www.youtube.com/watch?v=DFWU7oZGdD8

  1. Mikirurka - Ain`t no harm

http://www.youtube.com/watch?v=KHB09fpK0Yk

Laureatów INEA GRA wybrało jury, w skład którego znaleźli się ludzie związani zawodowo z muzyką, w tym dziennikarze, animatorzy. Jurorzy oceniali między innymi poziom wykonania utworu, aranżację, wrażenia artystyczne oraz atrakcyjność teledysku.

Wśród jurorów znaleźli się:

  • Benek Ejgert – animator kultury
  • Maciej Makowicz – manager Acid Drinkers
  • Mariusz Kwaśniewski – dziennikarz muzyczny, Radio Merkury
  • Marcin Kostaszuk – dziennikarz muzyczny, Głos Wielkopolski
  • Sławomir Papiera – redaktor naczelny TV Konin
  • Liliana Skibińska – dziennikarz kulturalny WTK
  • Maciej Maćkowiak – wiceprezes spółki INEA S.A.

 

Zwycięzcy INEA GRA – w ramach jednej z nagród – zaprezentują się na dużej scenie w roli suportu m.in. Gwiazdy Pyrlandii - Acid Drinkers. Oprócz tego organizatorzy  przygotowali  dla zwycięzców tygodniowe warsztaty w studiu nagraniowym, nagranie live premierowego występu, spotkania z dziennikarzami oraz pulę 5000 zł honorariów za występy.

Szczegóły na www.facebook.com/INEA.GRA.