fbpx

STARE ALE JARE

jare

 

Pod tym hasłem w Obornickim Ośrodku Kultury odbywają się doroczne spotkania emerytów. Impreza ma charakter plenerowy. W tym roku 20 lipca odbyło się już XVI spotkanie z tego cyklu, i jak zwykle cieszyło się zainteresowaniem zwłaszcza seniorów.

Każde ze spotkań /tegoroczne również/ rozpoczyna przegląd Amatorskich Zespołów Śpiewaczych. Przegląd ten nie jest konkursem, liczy się udział i dobra zabawa. Po występie zespołów rozpoczęła  się część piknikowa z zabawą taneczną na czele. Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swojej celności strzelając z broni pneumatycznej lub rzucając lotkami do tarczy. Furorę zrobiło stoisko na którym wykonywano przepiękne wachlarze, a podstawowym materiałem na nie były jednorazowe, plastykowe widelce i kolorowe tasiemki. Pierwsze spotkania ograniczały się do przeglądu zespołów, od 2007 roku  rozszerzono je o część piknikową. 

Na zgłodniałych czekała wojskowa grochówka z tradycyjnej polowej kuchni oraz pajda chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Inicjatorem i organizatorem całego cyklu spotkań dla seniorów jest dobrze znana i niestrudzona  Elżbieta Brodzińska. Organizację imprez wydatnie wspomaga Oddział Rejonowy Polskiego Zawiązku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W tym roku w przeglądzie udział wzięło 12 zespołów:

- „SONATA” z Obornik

- „ZŁOTA JESIEŃ” z Orchowa

- „RYCZYWOLANIE” z Ryczywołu

- „SZCZĘŚLIWA 13” ze Środy Wielkopolskiej

- „CHABRY” z Wronek

- „HARFA” ze Skoków

- „DĘBOWY LIŚĆ” ze Suchego Lasu

- „STOKROTKI” z Tulec

- „ODRODZENIE” ze Słupcy

- „ZŁOTA JESIEŃ” z Kostrzyna

- „GOŚLINIANKA” z Murowanej Gośliny

- „LUBASZANKI” z Lubasza

Życzymy wytrwałości organizatorom i do zobaczenia na kolejnym XVII przeglądzie „STARE ALE JARE”.