fbpx

W jeden dzień dookoła świata

dzien dziecka

 

Indianie, kowboje, małpki, pingwiny, kangury, brazylijscy piłkarze i chiński mur – to wszystko czekało na Łazienkach podczas  wczorajszej imprezy z okazji Dnia Dziecka.

 

W jeden dzień dookoła świata dzieciaki zabrało Biuro Promocji i Sportu i Obornicki Ośrodek Kultury, przy wsparciu osób, które na co dzień w naszym mieście zajmują się przygotowaniem atrakcji dla najmłodszych.

Animacje podzielono na siedem części, odpowiadających siedmiu  kontynentom. W Europie Obornicki Ośrodek Kultury zademonstrował najwspanialsze budowle starego kontynentu, w Azji Zaczarowane Przedszkole oraz Akademia Wiedzy i Zabawy zdradzały najmłodszym tajniki kaligrafii, uczyły sztuki origami oraz zbudowały najprawdziwszy chiński mur, tuż obok harcerze z obornickiego Hufca ZHP zapraszali do wspinaczki. Indianie z Agencji Artystycznej Minka i Kowboje ze stajni Leśnego Duszka czekali Ameryce Północnej. Można było tam przygotować indiański pióropusz, ozdobić totem, śledzić ślady dzikich zwierząt, strzelać z łuku, czy wymalować barwy plemienne na twarzach, a na dzikim zachodzie wziąć udział w wyścigu bizonów, łapać mustanga na lasso, rzucać podkową, lub przejechać się na koniu. W Ameryce Południowej o piłkarski, brazylijski klimat zadbała Akademia Reissa, natomiast stowarzyszenie APLAGA zapraszało wszystkich na rejsy Amazonką, na co dzień nazywaną Wełną. Afrykańską przygodę przygotowała obornicka Agencja Eventowa InteGRA. Było też wielkie malowidło ścienne, afrykańskie konkursy, tańce, quizy i kolorowanki, a także zabawy z bańkami mydlanymi na przygotowanej specjalnie na ten dzień Saharze. Był też dmuchany zamek małpka oraz małpka maskotka. Sklep Fanabearia przedstawił dzieciom Australię. Tam tor przeszkód dla kangurów i ciekawe zabawy plastyczne z kangurkami w tle. Na Antarktydzie natomiast (mimo, że pogoda arktyczna nie była) można było sfotografować się z pingwinami.

Wszystkie dzieciaki, które przybyły tego dnia na Łazienki otrzymały specjalne paszporty, do których wklejały zdobyte na poszczególnych kontynentach naklejki. A gdy już zwiedziły cały świat i do tego ułożyły rymowankę o podróżowaniu ich paszport stawał się kuponem konkursowym. Spośród wszystkich prawidłowo wypełnionych wyłoniono zwycięzcę, a właściwie zwyciężczynię – pięcioletnią Helenkę, która wraz z tatą wygrała wycieczkę ufundowaną przez obornickie biuro podróży El Sol.

Podczas zwiedzania świata. Nie zabrakło też programu artystycznego. Na scenie zaprezentowały się dzieciaczki z obornickich szkół i przedszkoli oraz na finał zespół Centrum Uśmiechu z programem „Owocowo warzywne podróże”.