fbpx

Śpiewające przedszkolaki, druga odsłona.

przedszkola 1

 

Po eliminacjach powiatowych  przyszedł czas na etap rejonowy Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

Obornicki Ośrodek Kultury był organizatorem tychże  eliminacji  w których udział wzięli przedstawiciele powiatów: szamotulskiego, średzkiego, obornickiego, nowotomyskiego, grodziskiego, gnieźnieńskiego, poznańskiego oraz miasta Poznania. Łącznie 31 wykonawców.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną  z największych w Polsce tego typu imprez adresowanych do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane   z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy,  rejonowy oraz finał wojewódzki, który od 2006 roku na stałe wpisał się w Jarmark Świętojański organizowany przez Targowiska Poznańskie. Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.  

Awans do finału wojewódzkiego który odbędzie się 12 czerwca na Starym Rynku w Poznaniu uzyskali: Joanna Wachowiak, Iga Gramacka i Ewa Sobczak reprezentantki powiatu poznańskiego,  Martyna Kanińska i Marta Dopierała reprezentantki powiatu średzkiego, Natalia Ginter reprezentantka powiatu nowotomyskiego, Martyna Józefczyk reprezentująca powiat obornicki oraz Iza Kubiak reprezentująca miasto Poznań.

Trudnego zadania wyłonienia najlepszych podjęli się: wieloletni pedagog i nauczyciel muzyki Marian Żurowski, obornicki muzyk i kabareciarz Marcin Samolczyk oraz Dyrektor GOK „Sokół” w Czerwonaku Joanna Szalbierz – Kędzierska.  Całość tradycyjnie poprowadziła animatorka kultury i organizatorka obornickich eliminacji Elżbieta Brodzińska.

Zakwalifikowanym życzymy udanego występu w finale!