fbpx

V BIESIADA RYBNA

biesiada rybna 2016

 

Piąta Biesiada Rybna odbyła się 14 maja tradycyjnie na ulicy Nadbrzeżnej w Obornikach. Ideą spotkań jest propagowanie turystyki wodnej jako formy aktywnego wypoczynku, a ponadto dobra zabawa dla dzieci i dorosłych.

Biesiadę poprzedziły spływy kajakowe z Czerwonaka i Mściszewa. W Radzimiu kajakarze uczestniczyli w zajęciach historycznych.

Na ulicy Nadbrzeżnej tych co dopłynęli i tych co dotarli w inny sposób czekało wiele atrakcji. W zaimprowizowanej „Tawernie Rybackiej” wystąpiły: młodzieżowy zespół instrumentalno-wokalny prowadzony przez  Karola Bzdręgę oraz młodzież z warsztatów wokalnych prowadzonych przez Mariana Żurowskiego. Wystąpiła również Obornicka Orkiestra Dęta  pod batutą Krzysztofa Warguły. Rozbrzmiewały oczywiście szanty oraz piosenki morskie i wodniackie.

Śródziemnomorskim akcentem  tegorocznego spotkania był występ greckiego zespołu „DIMITRIS ZORBAS”. Zebranych w greckiej kawiarence zespół wprowadził w znakomity nastrój. Członkowie zespołu przeprowadzili błyskawiczny kurs tradycyjnego greckiego tańca sirtaki potocznie zwanego Zorbą .

Były stoiska z zajęciami plastycznymi dla dzieci, wprawny żeglarz uczył chętnych wiązania węzłów żeglarskich. Tradycyjnie można było degustować zupę rybną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Objezierzu.

Imprezę traktowaną zasadniczo jako początek sezonu wodniackiego zorganizowało Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „APLAGA” przy wsparciu Obornickiego Ośrodka Kultury i Gminy Oborniki. Obsługę imprezy wsparli wolontariusze – uczniowie  Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

Oborniczanie nie zawiedli organizatorów i skorzystali z tej plenerowej propozycji. Z racji odbywającego się tego samego dnia IV Obornickiego Zlotu Fiata 126p, uczestnicy samochodowej imprezy też wpadli pobiesiadować.

Biesiada Rybna na stałe wpisała się w kalendarz obornickich imprez.