fbpx

Na spotkanie kultur

australia

"Na spotkanie kultur" - to motto nowego cyklu spotkań organizowanych przez Obornicki Ośrodek Kultury. Inauguracyjne spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. a jego tematem była Australii.

Gośćmi spotkania byli miłośnicy i znawcy czerwonego kontynentu: Marek Niedźwiecki – polski dziennikarz muzyczny, długoletni prezenter Programu III P.R. z wykształcenia inżynier budownictwa oraz Marek Tomalik – podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, menedżer zespołów rockowych z wykształcenia geolog.

Obaj panowie wiele razy byli w Australii  i jak twierdzili za każdym razem odkrywali ją na nowo. Na spotkaniu opowiadali o swoich fascynacjach tym odległym kontynentem. Odpowiadali również na pytania zebranych. Na pytanie co przywieźliby z Australii M. Niedźwiecki przywiózłby optymizm Australijczyków i dobre wino a M. Tomalik stwierdził że takiego miodu i mydła jak w Australii nie ma nigdzie i to warto przywieźć.

W trakcie spotkania odbył się krótki quiz oczywiście o Australii nagrodzony książkami autorstwa gości. Książki te można było również kupić. Dodatkową atrakcją spotkania była degustacja kanapek z pastą o nazwie Vegemite - specyfik bardzo popularny w Australii.

Didgeridoo to dęty instrument australijskich aborygenów. Brzmienie tego egzotycznego instrumentu zebrani poznali dzięki umiejętnościom Marka Tomalika. W czasie spotkania udostępniona została galeria zdjęć ilustrująca podróże pasjonatów.