fbpx

„DOMOWE MELODIE” w Obornikach.

domowe

Warszawski zespół planował wystąpić w Obornikach 6 lutego jednak choroba wokalistki pokrzyżowała plany i w rezultacie trio „Domowe Melodie” gościliśmy 2 kwietnia.

Założycielką zespołu jest Justyna Chowaniak autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i pianistka a do współpracy zaprosiła Staszka Czyżewskiego grającego na kontrabasie i akordeonie oraz Kubę  Dykierta grającego na perkusji, gitarze i wielu innych instrumentach. Zespół wykonuje muzykę alternatywną o różnym zabarwieniu brzmieniowym. Wykonywane utwory cechuje melodyjność, prostota oraz bogate w kontekst teksty. Pierwsze swoje utwory w 2012roku zespół publikował w sieci, bardzo szybko „Zbyszek” i „Grażka” trafiły do radia. Obecnie „Domowe Melodie” koncertują w całej Polsce.

Zespół „Domowe Melodie” a tym samym muzyka którą wykonują ma swoich zagorzałych fanów. Dowodem na to była sala wypełniona po brzegi w sobotnim obornickim koncercie. Poza „naszą” publicznością na koncert zjechali fani z Poznania, Nowego Tomyśla i Chodzieży. Czterokrotny bis też nieczęsto się zdarza.

W wykonaniu młodych muzyków usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak: „Brzydal ”, „Świnia”, „Kołtuna”, „Tu i teraz”, „Wilkiem”, „Rio”, „Jajo” i najbardziej znane „Zbyszek” i „Grażka”. Koncert zakończyło wspólne zdjęcie z widownią, dostępne były też płyty zespołu.