fbpx

Śpiewające przedszkolaki.

IMG 9726 m

W pierwszym dniu wiosny w Obornickim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną  z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane   z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy,  rejonowy oraz finał wojewódzki, który od 2006 roku na stałe wpisał się w Jarmark Świętojański organizowany przez Targowiska Poznańskie. Organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku.  

W obornickim przeglądzie powiatowym wzięło udział  20 przedszkolaków. Do eliminacji rejonowych które odbędą się 25 maja też w Obornikach awans wyśpiewali: Tobiasz Gruszka, Hania Chorążyczewska, Martynka Józefczyk, Jagoda Walkowiak oraz zespół w składzie Amanda Twardowska, Natasza Pawlaczyk i Oliwia Paleczna. Śpiewających oceniali: wieloletni pedagog i nauczyciel muzyki Marian Żurowski, obornicki muzyk i kabareciarz Marcin Samolczyk  oraz animatorka kultury i organizatorka przeglądu Elżbieta Brodzińska.

Tegoroczny finał  już XXI odbędzie się 12 czerwca tradycyjnie na Starym Rynku w Poznaniu.