fbpx

KORTEZ w Obornikach.

kortez ook

Przy skąpym oświetleniu i po brzegi wypełnionej widowni w ostatnią niedzielę lutego w Obornickim Ośrodku Kultury wystąpił Kortez. Muzyk o którym dwa lata temu mało kto słyszał. W szkole muzycznej Kortez uczył się gry na pianinie i puzonie, jednak zainspirowany muzyką graną przez Clrenda Greenwooda zaczyna grać na gitarze. Dzięki dziennikarzowi muzycznemu Piotrowi Stelmachowi, na antenę radiowej „Trójki” w styczniu 2015roku trafia utwór Korteza „Zostań”.

I stało się, popularność muzyka gwałtownie rośnie, jego utwory trafiają na listy przebojów, gra dużo koncertów a jego melancholijna twórczość zdobywa coraz szersze rzesze zwolenników.

 „Joe”, „Ćma barowa”, „Bumerang”, „Pocztówka”, „Z imbirem” czy chyba najbardziej znane „Od dawna już wiem” i „Zostań” to utwory które między innymi usłyszeliśmy w obornickim koncercie. Muzykowi akompaniował  grający na fortepianie Krzysztof Domański.

Gość obornickiej publiczności poza rozdaniem wielu autografów z dedykacjami znalazł czas na rozmowę ze swoimi fankami i fanami. Płyty artysty rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Miłym akcentem przed samym koncertem było „obowiązkowe” imbirowe ciastko.