fbpx

Hemar i inni

hemar m

Pod tym hasłem 5 grudnia w Sali Kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się koncert którego autorami są dobrze znani oborniccy muzycy Marcin Samolczyk i Witek Żuromski. Przypomnijmy że ich autorstwa był też koncert pod tytułem „Dziewczyny jak te kwiaty” który odbył się 7 grudnia 2013 roku.

W programie tegorocznego koncertu usłyszeliśmy utwory do których teksty napisali między innymi: Marian Hemar, Jeremi Przybora czy Agnieszka Osiecka. Można by tu przytoczyć niezapomniane i lubiane: „Addio pomidory” wykonywane przez Wiesława Michnikowskiego, „A u mnie siup” śpiewane przez Adolfa Dymszę, „Miłość złe humory ma” z repertuaru  Bohdana Łazuki czy „Sing sing” Maryli Rodowicz. Ponadto wykonawcy przypomnieli utwory wykonywane wcześniej na obornickiej scenie choćby wspomnieć, „Tico tico” Pako de Lucia, „Acapulco duetu Ricchi E Poveri czy kultowy utwór zespołu The Eagles „Hotel Kalifornia” ze wspaniałą solówką zagraną na gitarze przez Witka Żuromskiego.

W koncercie wystąpili poza wspomnianymi już Marcinem Samolczykiem i Witkiem Żuromskim znany poznański muzyk Robert Stachowiak oraz dobrze zapowiadająca się wokalistka z Rogoźna Magdalena Frąszczak.

Koncert został przyjęty  olbrzymim aplauzem, nie obyło się oczywiście bez bisów a na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

Brawo! Panie Marcinie i Panie Witku czekamy na następny wspaniały koncert.