fbpx

„ANI MRU MRU” w Obornikach.

IMG 3790m

Kabaret „Ani Mru Mru” powstał we wrześniu 1999roku. Za datę powstania przyjmuje się datę pierwszej próby. Joanna Kolibska, Grzegorz Tatarek, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik to pierwszy skład kabaretu. Marcin Wójcik był pomysłodawcą i założycielem kabaretu. Nie długo potem do paczki dołączył  pianista Janusz Bronkiewicz. Warto dodać iż za sprawą znajomych dopingujących poczynania młodych kabareciarzy, do kabaretu dołączył na początku nie do końca zdecydowany Michał Wójcik.

Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu „HADES”. Klub ten jako jedyny w Lublinie udostępnił miejsce na próby i występy młodym kabareciarzom.

Kabaret po raz pierwszy został dostrzeżony w roku 2000 na III Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretów Studenckich „Wyjście z cienia” odbywającym się w Gdańsku. Kolejne przeglądy i festiwale to: „Paka”,   Mazurskie Lato Kabaretowe „MULATKA”,   Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry czy Dąbrowska Ściema Kabaretowa. Na wszystkich imprezach kabaret zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Po zmianach personalnych od 2001 roku kabaret Ani Mru Mru występuje w nie zmienionym składzie do dzisiaj, czyli: Marcin Wójcik, Michał  Wójcik i Waldemar Wilkołek.

W Obornickim Ośrodku Kultury kabaret wystąpił 21 listopada przedstawiając nowy program pod tytułem „SKURCZ”. Bilety na przedstawienie rozeszły się na długo przed występem, a ci którym udało się ten bilet kupić z pewnością nie żałują. „Ani Mru Mru” to uznana marka co było gwarantem wspaniałej zabawy. Należy wspomnieć iż kabaret gościł w Obornikach po raz piąty. Fanów sztuki kabaretowej, zwłaszcza tych których ominął występ kabaretu „Ani Mru Mru”  informujemy iż 13 grudnia gościć będzie w Obornikach kabaret „CIACH”