fbpx

OOK. Na dobry początek

IMG 0481

Tradycją się stało że Obornicki Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy sezon kabaretowo. W ubiegłym roku sezon zainaugurował występ kabaretu „Paranienormalni” a w tym 12 września wystąpił kabaret „Smile”.

Kabaret powstał w Lublinie w 2003 roku. Wiele lat działalności przyniosło członkom kabaretu nie jedno wyróżnienie na prestiżowych festiwalach. Między innymi były to Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Ryjek, PAKA czy Debeściak.  „Smile” uchodzi za jeden z najbardziej uzdolnionych kabaretów pod względem muzycznym o czym świadczą nagrody zdobyte na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową – OSPA.

W skład kabaretu wchodzą trzej przesympatyczni panowie: Michał  Kincle, Paweł Szwajgier i Andrzej Mierzejewski.

W Obornikach kabareciarze z Lublina wystąpili pierwszy raz  /mamy nadzieję że nie ostatni/ przedstawiając najnowszy program pod tytułem „Czy jest w domu kakao”. Jak sami mówią, ważny jest u nich żart sytuacyjny co często prezentowali w obornickim występie. Umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością to kolejny mocny punkt kabaretu. Cytując członków kabaretu :„Napisane przez nas teksty są tylkogliną, z której podczas występów, wraz z  publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami „.Przedstawione skecze rozbawiały publiczność do granic możliwości. Należy dodać że sala widowiskowa Obornickiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi. Bisy, sprzedaż płyt video z programami kabaretu, autografy oraz wspólne zdjęcia zakończyły imprezę.

Bez wątpienia był to mocny początek kolejnego sezonu kulturalnego w Obornickim Ośrodku Kultury.  

Cała galeria  -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/251-20150913-ook.html