fbpx

DNI OBORNIK – na dobry początek.

IMG 8809mm

W piątek fiesta zaczęła się na dobre. Od samego rana na miejskim targowisku rosło miasteczko festynowe. Punkty gastronomiczne i stoiska cieszące się zainteresowaniem dzieci okalały targowisko. Centralnym punktem była oczywiście duża profesjonalna scena. Ułożono też podłogę dla zespołów tanecznych pokrytą specjalną wykładziną wymagającą nie lada umiejętności w jej układaniu.

Pierwszym punktem wieczornego programu   były występy grup tanecznych. Wystąpiły: SRT Kontrast, One Step i Cat Clan. Wśród tancerzy mieliśmy przyjemność podziwiać mistrza Polski oraz zdobywcę trzeciego miejsca w Europie Jakuba Pewińskiego tańczącego hip-hop. Jakub jest wychowankiem  renomowanej szkoły tańca prowadzonej przez Panią Iwonę Markiewicz.

O godzinie 19.00 dynamicznym wejściem na scenę rozpoczął swój koncert bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski. Należy nadmienić że zagorzałe  fanki oczekiwały na występ od samego rana, koczując pod sceną. Młody artysta swoim ekspresyjnym koncertem rozgrzał wielbicieli ( głównie wielbicielki ) do granic możliwości. Dawidowi akompaniował  zespół określany mianem „ Zespół Dawida Kwiatkowskiego”. Nie obyło się bez bisów. W szczelnym kordonie ochroniarzy młody idol rozdawał autografy i swoje płyty a ponadto nielicznym fankom udało się zrobić sobie wymarzone selfie. (To trzeba mieć szczęście ).

Około godziny 21.00 na scenę wszedł Maciej Maleńczuk, uważany za jednego z najbardziej  awangardowych i kontrowersyjnych artystów . Wokalista wystąpił  w towarzystwie zespołu „Psychodancing”. Wysublimowany repertuar, nietuzinkowa narracja oraz dobry warsztat muzyczny sprawił że koncert można uznać za gwóźdź piątkowego wieczoru. Mimo że po bisach artysta dał na siebie czekać prawie godzinę, wytrwałych fanów było wielu w kolejce po autograf.

Ostatnim punktem wieczoru a właściwie późnej nocy była dyskoteka pod gwiazdami. Dyskotekę prowadzili DJ Koza i DJ Jessi.